Ulica Radzionkowska niczym ruchome schody na dworcu w Katowicach. Piekarzanie organizują festyn... z okazji 2. rocznicy rozpoczęcia remontu ul. Radzionkowskiej

Na początku drugiej połowy 2022 roku w Piekarach Śląskich rozpoczął się remont ulicy Radzionkowskiej. Niestety nie obyło się bez komplikacji. Wykonawca popełnił wiele błędów podczas prac remontowych, a miasto zleciło mu naprawę zniszczonej nawierzchni. Tak oto przenosimy się do kwietnia 2024 roku, a końca remontu nadal nie widać.

UM Piekary Śląskie
ul. Radzionkowska, Piekary Śląskie

Remont ul. Radzionkowskiej rozpoczął się w sierpniu 2022 roku i miał zakończyć się rok później. Wykonano kanalizację, sieć wodociągową oraz poszerzono jezdnię. Wykonano ścieżkę rowerową i chodnik. Położono także nową nawierzchnię jezdni – tu zaczęły się problemy. Pod koniec 2023 roku okazało się, że jezdnia nie nadaje się do użytkowania.

- Na ostatnim odcinku ulicy Radzionkowskiej wykonawca popełnił szereg błędów i mówiąc wprost: zniszczył warstwę ścieralną drogi. Zaczęło się od zaasfaltowania infrastruktury wodociągowej, później uszkodzenia fragmentu jezdni przy krawężniku. W jednym z miejsc pojawił się na drodze garb, a na finał... popękał asfalt wokół studzienek – informował wówczas wiceprezydent Piekar Śląskich, Krzysztof Turzański.

Na początku marca 2024 roku Urząd Miasta w Piekarach Śląskich przedstawił harmonogram likwidacji nieprawidłowości, których koszt pokrywa wykonawca. Prace miały zakończyć się pod koniec marca, niestety nadal trwają.

Marek Hus, piekarzanin, który na co dzień pracuje jako DJ, utworzył na Facebooku wydarzenie o nazwie „Festyn z okazji 2 rocznicy rozpoczęcia remontu 1300m ul Radzionkowskiej w Piekarach Śląskich”. Impreza ma odbyć się 1 lipca na ulicy Radzionkowskiej. Swój udział zapowiedziało już prawie 200 osób, a kilkaset wyraziło zainteresowanie wydarzeniem. Mieszkańcy zaczęli nawet dzielić się pomysłami na atrakcje towarzyszące zabawie. Kto wie? Może festyn zadziała, jak słynne urodziny „nieruchomych” schodów na dworcu w Katowicach i przyspieszy prace remontowe.

Piekary slaskie gra biblioteka

Może Cię zainteresować:

Zabierz maluchy na rodzinne poszukiwanie skarbu w bibliotecznym ogrodzie w Piekarach Śląskich

Autor: Urszula Gołkowska

05/04/2024

Piekary slaskie bieg autyzm

Może Cię zainteresować:

Bieg i Marsz Nordic Walking Świadomości Autyzmu w Piekarach Śląskich. To już w ten weekend

Autor: Urszula Gołkowska

04/04/2024

Piekary slaskie miasteczko rowerowe i pumptrack 7

Może Cię zainteresować:

W Piekarach Śląskich powstają miasteczko rowerowe i pumptrack. To będzie nowe miejsce aktywnego wypoczynku. Kiedy otwarcie?

Autor: Redakcja

29/03/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon