Bieg i Marsz Nordic Walking Świadomości Autyzmu w Piekarach Śląskich. To już w ten weekend

W naszym mieście odbędzie się impreza, która ma na celu zwrócenie uwagi na ważny dla społeczeństwa temat. Wydarzenie odbędzie się już w ten weekend. Uczestnicy będą mieli za zadanie przebyć kilka kilometrów w terenie.

Piekary slaskie bieg autyzm

Bieg i Marsz Nordic Walking Świadomości Autyzmu w Piekarach Śląskich

W tym tygodniu obchodziliśmy znaczącą dla wielu osób datę. 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w Piekarach Śląskich odbędzie się specjalne wydarzenie. Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na sportową imprezę. W najbliższą sobotę, 6 kwietnia, odbędzie się Bieg i Marsz Nordic Walking Świadomości Autyzmu. Rozpocznie się o godzinie 10:00 na terenie MOSiR (ul. Olimpijska 3, Piekary Śląskie).

Osoby, którym udało się odpowiednio szybko zgłosić, pokonają dystans trzech kilometrów ścieżkami Lasu Dioblina. W ramach opłaty wpisowego każdy uczestnik może liczyć na medal, numer startowy, dyplom, wodę, baton oraz gadżet. Dodatkowo pierwszych sto zapisanych chętnych otrzyma niebieską torbę. Wydarzenie cieszy się niemałym zainteresowaniem. Jeszcze przed oficjalnym zamknięciem zapisów udało się osiągnąć limit 250 zawodników. Niestety nie ma możliwości, by dopisać się do listy w dniu imprezy.

Jeśli komuś nie udało się zapisać na Bieg i Marsz Nordic Walking Świadomości Autyzmu w Piekarach Śląskich, ma szasnę, by wziąć udział w podobnym wydarzeniu. 13 kwietnia w pobliskich Tarnowskich Górach odbędzie się Niebieski Spacer dla Autyzmu 2024. Zaproszeni są wszyscy chętni, nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji poniżej.

III Niebieski Spacer dla autyzmu

Może Cię zainteresować:

Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Strzybnica idzie na spacer

Autor: Urszula Gołkowska

12/03/2024

Tarnowskie gory depresja

Może Cię zainteresować:

SOS nastolatka. Gdzie szukać pomocy, gdy dopada nas kryzys?

Autor: Urszula Gołkowska

11/05/2021

Subskrybuj piekary.info

google news icon