Odział pulmonologiczny w Piekarskim Centrum Medycznym przyjął już pierwszych pacjentów

Za nami pierwszy miesiąc funkcjonowania oddziału pulmonologicznego w Piekarskim Centrum Medycznym. Szpital zachęca do zapoznania się z szerokim wachlarzem usług medycznych proponowanych przez oddział. Są już pierwsi pacjenci!

Pulmonologia w Piekarach Śląskich ma już pierwszych pacjentów

Oddział pulmonologiczny w Piekarskim Centrum Medycznym został uruchomiony z początkiem nowego roku, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi medyczne związane ze schorzeniami układu oddechowego. Pracami oddziału kieruje lek. Arkadiusz Brodowski. Jak mówi w rozmowie z nami rzecznik prasowy piekarskiego magistratu Wojciech Maćkowski, przyjęto już pierwszych pacjentów. Na oddział szpitala mogą się zgłaszać pacjenci z całej Polski. Warto nadmienić, że usługi medyczne w Piekarach Śląskich od lat cieszą się dużą renomą, zwłaszcza wśród mieszkańców województwa śląskiego.

Piekarską pulmonologię stworzono praktycznie "od zera". Obecnie dysponuje 11 łóżkami oraz specjalistycznym sprzętem, m.in. aparaturą rentgenowską, tomografią komputerową, rezonansem magnetycznym, EKG, czy stanowiskami do tlenoterapii i aerozoterapii.

Szeroki wachlarz usług medycznych

Oddział specjalizuje się w usługach z zakresu diagnostyki, leczenia, profilaktyki i rehabilitacji chorób płuc i oskrzeli. Pacjenci będą leczeni z nowotworów, zapaleń płuc i opłucnej, zapaleń oskrzeli, rozedmy płuc, stanów ropnych układu oddechowego, astmy oskrzelowej i chorób alergicznych układu oddechowego, chorób śródmiąższowych płuc.

Proponowane pacjentom usługi obejmują również diagnostykę płynu w jamach opłucnowych, rehabilitację oddechową, nieinwazyjną wentylację mechaniczną, leczenie przewlekłej niewydolności oddechowej oraz konsultacje torakochirurgiczne.

Kontakt

  • dyżurka pielęgniarska: tel. 32 39 38 109
  • dyżurka lekarska: tel. 32 39 38 155
  • pracownia bronchoskopii: tel. 32 39 38 152
  • mail: pulmonologia@szpital.piekary.pl
Oddział pulmonologiczny i nowy pediatra w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

W Piekarskim Centrum Medycznym otwiera się kolejny oddział, a do zespołu dołącza nowy lekarz

Autor: Urszula Gołkowska

15/01/2024

Piekary slaskie porodowka

Może Cię zainteresować:

Gdzie dobrze jest rodzić w naszym województwie? Nowy ranking wskazuje, że w Piekarach Śląskich

Autor: Urszula Gołkowska

28/01/2024

Piekary zumba zajecia

Może Cię zainteresować:

Czas ruszyć na trening. Piekary Śląskie zapraszają na bezpłatne zajęcia zumby

Autor: Urszula Gołkowska

29/01/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon