W Piekarskim Centrum Medycznym otwiera się kolejny oddział, a do zespołu dołącza nowy lekarz

2024 rok przyniósł znaczące zmiany dla placówki z naszego miasta, a także jej pacjentów. Te informacje powinny spodobać się mieszkańcom Piekar i okolic. Poszerzy się oferta szpitala.

Oddział pulmonologiczny w Piekarskim Centrum Medycznym

To pierwsza ważna wiadomość. Na początku stycznia placówka poinformowała, że otwiera nową sekcję. Oddział będzie zajmował się diagnostyką, leczeniem, profilaktyką oraz rehabilitacją po chorobach płuc i oskrzeli. Wliczają się w to: nowotwory, zapalenia płuc i opłucnej, zapalenia oskrzeli, rozedma płuc, stany ropne układu oddechowego, astma oskrzelowa i choroby alergiczne układu oddechowego, choroby śródmiąższowe płuc, diagnostyka płynu w jamach opłucnowych, rehabilitacja oddechowa, nieinwazyjna wentylacja mechaniczna, leczenie przewlekłej niewydolności oddechowej – zespół domowego leczenia tlenem. W ramach diagnostyki wykonywane będą między innymi: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG płuc czy EKG. Personel zaprasza także na konsultacje torakochirurgiczne.

Kierownikiem oddziału został lek. Arkadiusz Brodowski. Obowiązki pielęgniarki koordynującej powierzono Wiolecie Witkowskiej. Oddział dysponuje jedenastoma łóżkami.

Kontakt:

  • dyżurka pielęgniarska: tel. 32 39 38 109
  • dyżurka lekarska: tel. 32 39 38 155
  • pracownia bronchoskopii: tel. 32 39 38 152
  • mail: pulmonologia@szpital.piekary.pl

Nowy pediatra w piekarskiej przychodni

Kolejna dobra wiadomość, tym razem dla rodziców i ich pociech. Od tego roku grono lekarzy Przychodni Rejonowej nr 1 powiększa się o nową osobę. Jest nią lek. Katarzyna Machnik, specjalista pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej oraz neonatologii.

- Wiele lat pracowała na oddziałach szpitalnych pediatrii i hematoonkologii. Koordynowała pracę oddziału Pediatrii i Patologii Noworodka w Świętochłowicach w latach 2015-2017 oraz pracę hematoonkologa w Chorzowie w latach 2019-2023 - podaje Piekarskie Centrum Medyczne.

Kontakt z Przychodnią Jedynka:

  • tel. 32 284 55 20, 32 284 55 21
  • mail: rejestracja@jedynka.piekary.pl
Piekary slaskie bezplatne badania

Może Cię zainteresować:

Bezpłatne badania profilaktyczne dla pań w Piekarach Śląskich. Kto może z nich skorzystać?

Autor: Urszula Gołkowska

27/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon