Zwycięskie otwarcie sezonu Olimpii Piekary Śląskie. Udany II Memoriał im. Mariusza Gracki

Szczypiorniści Olimpii Piekary Śląskie zwycięsko rozpoczęli sezon 2023/24 Ligi Centralnej Mężczyzn. Mecz z Autoinwestem Żukowo zakończył II Memoriał im. Mariusza Gracki, w którym rywalizowało siedem drużyn dziecięcych.

W sobotę, 9 września w Hali MOSIR "Olimpia" przy ul. Jerzego Ziętka 60 w Piekarach Śląskich odbył się II Memoriał im. Mariusza Gracki.

Już o godz. 8.30 rozpoczął się Turniej Drużyn Dziecięcych, w którym rywalizowało siedem drużyn - cztery dziewczęce i trzy chłopięce. Zawodniczki i zawodnicy rozegrali w sumie dziewięć meczów. Rywalizacja do samego końca była bardzo zacięta. Nie obyło się bez drobnych urazów. Ostatecznie wśród dziewcząt najlepsze okazały się reprezentantki Husarii Lubliniec, które pokonały rywalki z Rudy Śląskiej, Chorzowa oraz Piekar Śląskich. Z kolei wśród chłopców zwyciężyli zawodnicy Zrywu Chorzów, pokonując rywali z Piekar Śląskich oraz Zawiercia.

Docenienie młodych sportowców

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a każdy uczestnik turnieju pamiątkowy medal. Były też nagrody dla najlepszych zwodników. W ceremonii wręczania nagród udział wzięła Halina Gracka, żona Mariusza Gracki, która osobiście doceniła zaangażowanie młodych sportowców.

Mariusz Gracka przez lata swojej pracy wpisał się w historię lokalnego sportu. Jako trener piłki ręcznej był mentorem i inspiracją dla wielu młodych zawodników. Od lat 80-tych związany był z MKS Olimpia oraz Akademickim Zespołem Szkół, gdzie prowadził klasy mistrzostwa sportowego, odnosząc przy tym liczne sukcesy. Z juniorami MKS Olimpia Piekary Śląskie w 2016 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Zmarł niespodziewanie 18 grudnia 2021 roku w wieku 58 lat.

Zwycięskie otwarcie sezonu

II Memoriał im. Mariusza Gracki zakończył mecz Olimpii Piekary Śląskiej z Autoinwestem Żukowo w pierwszej kolejce sezonu 2023/24 Ligi Centralnej Mężczyzn.

Zawodnicy oby drużyn przez większość spotkania szli łeb w łeb, a emocje na sali sięgały zenitu, potęgowane przez doping lokalnych kibiców. Ostatecznie gospodarze wygrali 33:29.

Darwina

Może Cię zainteresować:

Sezon remontów drogowych w Piekarach trwa. Na ulicy Darwina kładziona jest nowa nawierzchnia

Autor: Martyna Urban

08/09/2023

Izba Regionalna Piekary

Może Cię zainteresować:

Książka o Izbie Regionalnej w Piekarach jest na ukończeniu. Jubileusz w ramach 30-lecia już za miesiąc

Autor: Martyna Urban

07/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon