Książka o Izbie Regionalnej w Piekarach jest na ukończeniu. Jubileusz w ramach 30-lecia już za miesiąc

Izba Regionalna w Piekarach Śląskich obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji postanowiła zorganizować jubileusz. Głównym jego punktem będzie premiera książki o historii, działalności i zbiorach społecznego archiwum miasta. Z okazji okrągłych urodzin przewidziano także szereg atrakcji.

Izba Regionalna Piekary

Izba Regionalna w Piekarach świętuje swoje 30-lecie

19 października Izba Regionalna w Piekarach Śląskich będzie obchodziła 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji od wielu miesięcy trwały prace nad stworzeniem książki o piekarskiej izbie. W tym celu została także założona zbiórka, z której środki miały pomóc w realizacji celu.

W końcu pod koniec sierpnia Izba Regionalna w Piekarach poinformowała, że prace dobiegają końca. - Produkcja książki na 30-lecie Izby Regionalnej wkroczyła w decydującą fazę i właśnie powstaje jej graficzna forma. Po licznych przymiarkach wyklarowała się w końcu okładka książki opowiadającej o ludziach, zbiorach i wydarzeniach związanych z piekarskim oddolnym ruchem na rzecz lokalnej historii. Trzymajcie kciuki na dalszym etapie powstawania publikacji - poinformowała organizacja.

Wiadomo już, że publikacja będzie posiadała blisko 200 ilustracji. Zdjęcia strojów śląskich, które między innymi zostały przedstawione na okładce w ramach wolontariatu wykonał Jan Klimaj. Autorem książki jest natomiast Łukasz Żywulski - instruktor, kierownik Biblioteki Centralnej oraz opiekun Izby Regionalnej.

- Nie oceniam książki po okładce, ale po dobrych kilku latach dłubania czas postawić kropkę. Finał 19.10.2023 oczywiście w Piekarach Śląskich! Na podziękowania jeszcze przyjdzie czas, a teraz trzeba doprowadzić szczęśliwie cały proces wydawniczy do końca - przekazał w mediach społecznościowych Żywulski.

Na obecnym etapie nie jest jeszcze znany szczegółowy program wydarzenia. Wiadomo, że wydarzenie odbędzie się 19 października o godzinie 17:30 w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73. Patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Piekar Śląskich, Sława Umińska-Duraj.

30 lecie Izby Regionalnej

Może Cię zainteresować:

Izba Regionalna wyda książkę o historii Piekar. Zbiórka na jej publikację prawie dobiegła końca

Autor: Martyna Urban

03/08/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon