Izba Regionalna wyda książkę o historii Piekar. Zbiórka na jej publikację prawie dobiegła końca

W 2023 roku Izba Regionalna w Piekarach Śląskich obchodzi swoje 30-lecie. Z tej okazji postanowiła wydać książkę o jej historii. By zrealizować przedsięwzięcie, w sieci została założona zbiórka. Po kilku miesiącach izba ogłosiła, oficjalną datę wydania publikacji.

Izba Regionalna w Piekarach
30 lecie Izby Regionalnej

Izba Regionalna wyda książkę o historii Piekar

19 października 2023 roku odbędzie się oficjalna premiera książki podsumowującej działalność Izby Regionalnej w Piekarach.

- Możemy ogłosić, że tego dnia ujrzy światło dzienne długo wyczekiwana publikacja "Izba Regionalna w Piekarach Śląskich. Historia, działalność i zbiory społecznego archiwum miasta i regionu". Szczegóły podamy w późniejszym czasie - poinformowała Izba.

Ponadto organizatorzy wydarzenia zaznaczają, że w tym roku mija także 85 lat od powstania Kółka Miłośników Piekar Śląskich – zalążka działalności muzealników i archiwistów społecznych, którzy obrali sobie za cel gromadzenie pamiątek z przeszłości na poczet przyszłego muzeum historycznego. Obie te okrągłe rocznice stały się powodem założenia zbiórki na stronie zrzutka.pl. Celem jest zebranie 10 tysięcy złotych. Członkowie izby 3 sierpnia potwierdzili, że uzbierana kwota wystarczy na wydanie publikacji. (3 sierpnia było to 9320 zł).

- Aby uczcić dwie piękne rocznice chcemy wspólnymi siłami wraz z Wydawnictwem Hm… i wszystkimi lokalnymi pasjonatami historii wydać książkę, która podsumuje pewien rozdział w historii naszego miasta - wyjaśniają w treści zbiórki organizatorzy.

Zbiórka na zakup protezy nogi

Może Cię zainteresować:

Były zawodnik klubu Orzeł Biały uległ poważnemu wypadkowi. Trwa zbiórka na zakup protezy nogi

Autor: Martyna Urban

25/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon