Były zawodnik klubu Orzeł Biały uległ poważnemu wypadkowi. Trwa zbiórka na zakup protezy nogi

Marek Nowak do 2021 roku był piłkarzem grającym w piekarskim klubie sportowym "Orzeł Biały". Na co dzień był osobą aktywną fizycznie i zawodowo. Kilka tygodni temu, na skutek wypadku lekarze zadecydowali o amputacji jego nogi. W sieci powstała zbiórka, z której środki zostaną przeznaczone na zakup protezy.

pomagam.pl
Zbiórka na zakup protezy nogi

Były piłkarz klubu Orzeł Biały uległ wypadkowi

Marek Nowak pochodzi z Bytomia. Do 2021 roku był związany z klubem sportowym "Orzeł Biały" w Brzezinach Śląskich. W styczniu 2020 roku został wybrany najlepszym strzelcem natomiast najlepszym strzelcem XV Halowych Mistrzostw Piekar Śląskich. Niestety 2 czerwca 2023 roku bytomianin uległ poważnemu wypadkowi.

- Mam 31 lat byłem bardzo aktywny fizycznie, aktywny zawodowo i w pełni zaangażowany w życie rodzinne. Niestety pewnego dnia oraz w konsekwencji całej mojej rodzinie zawalił się świat. 02.06.2023 uległem koszmarnemu wypadkowi komunikacyjnemu nie z mojej winy, jadąc na motorze do domu po drodze doszło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę busa. (...) Moje obrażenia były koszmarne i niestety spowodowały ze do końca życia będę kaleką - tłumaczy Marek Nowak.

Na skutek w wypadku doszło do trzech złamań otwartych w nodze, złamania ręki, ponadto bytomianin stracił nerkę, woreczek żółciowy i ok 90 proc. wątroby oraz uszkodzona została jego śledziona, jelita i żebra. Przez 2 tygodnie od wypadku Marek Nowak był w śpiączce. Szanse na jego wyzdrowienie były niewielkie.

Po podjęciu decyzji o amputacji prawej nogi nagle narządy zaczęły się stopniowo regenerować. Po 3 tygodniach Marek Nowak został wybudzony ze śpiączki. - Żyję i to jest najważniejsze! Teraz zaczyna się powrót do jakiegokolwiek życia. Wiem że nie cofnę czasu, wiem że już nigdy nie będę miał możliwości być tak aktywny jak kiedyś ale chcę i muszę walczyć o tą namiastkę normalności. Mam wspaniałą kobietę, która jest przy mnie, dwie cudowne córeczki i muszę walczyć również dla nich - podkreśla Nowak.

W sieci została założona zbiórka, z której środki zostaną przekazane na zakup specjalistycznej protezy prawej nogi. Celem zbiórki jest 150 tysięcy złotych. Obecnie udało uzbierać się ponad 16 tysięcy złotych. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

Dominika Gucwa leczenie zbiórka

Może Cię zainteresować:

Piekarzanka - mama 15-letniej Natalii zachorowała na raka. W sieci założono zbiórkę na jej leczenie

Autor: Martyna Urban

26/06/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon