Piekarzanka - mama 15-letniej Natalii zachorowała na raka. W sieci założono zbiórkę na jej leczenie

Kilka dni temu w sieci założono zbiórkę na leczenie 42-letniej Dominiki Gucwy z Piekar Śląskich. U kobiety zdiagnozowano czwarte stadium raka jajnika. Po wycięciu zajętych organów u piekarzanki wystąpiło wiele komplikacji - w tym wodobrzusze. Środki z prowadzonej zbiórki zostaną przekazane na nowoczesne leczenie metodą HIPEC.

Dominika Gucwa leczenie zbiórka

Piekarzanka od kilku lat zmaga się z nowotworem

Dominika Gucwa to 42-letnia piekarzanka. W 2019 roku wykryto u niej czwarte stadium nowotworu jajnika. Wówczas usunięte zajęte przez chorobę jajniki wraz z licznymi przerzutami. Kobieta po operacji spędziła dwa tygodnie na OIOM-ie. Wyłoniono również stomie na jelicie grubym, rak rozprzestrzenił się praktycznie w całej jamie brzusznej.

- Po krótkiej rekonwalescencji skierowano mnie na leczenie chemioterapią, przyjęłam początkowo 18 cykli chemioterapii. W 2020 roku nastąpił powrót choroby i przyjęłam kolejne 6 cykli, po których znowu wypadły mi włosy ale powstrzymały nawrót choroby - wspomina piekarzanka.

Niestety dwa lata później nastąpił nawrót choroby. U piekarzanki po raz kolejny pojawiły się wodobrzusze. Leczenia onkologicznego podjął się szpital w Bytomiu. Niestety ze względu na wyniszczenie organizmu spowodowane narastającym wodobrzuszem dyskwalifikowało piekarzankę z możliwości podania chemioterapii. Jednak po rozmowie z lekarzem, Dominika Gucwa na własną odpowiedzialność zdecydowała się na podaż chemii.

W sieci założono zbiórkę na leczenie Dominiki Gucwy

W czerwcu 2023 roku Dominika Gucwa trafiła na stół operacyjny szpitala w Piekarach Śląskich z niedrożnością jelit. Lekarze podczas nocnej, nagłej operacji usunęli 16 litrów płynu z brzucha. Obecnie piekarzanka jest pod opieką lekarza hospicjum.

- Jestem na żywieniu pozajelitowym, nie przyjmuje żadnych pokarmów i moja dieta to zaledwie 850 kcal. Koszty nowoczesnego leczenia znacznie przewyższają możliwości finansowe moje i mojej rodziny. Dlatego zwracam się do wszystkim Państwa z prośbą o pomoc. Dla mnie liczy się każda złotówka, bo każda ma znaczenie - prosi piekarzanka.

Pieniądze uzbierane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na nowoczesne leczenie metodą HIPEC. Metoda ta polega na bezpośredniej podaży chemioterapii w miejsce zaatakowane przez nowotwór. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

Mikołaj z Piekar zbiórka

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla 8-miesięcznego Mikołaja z Piekar. U chłopczyka doszło do wylewu

Autor: Martyna Urban

12/06/2023

Lodowka spoleczna

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka na zakup piekarskiej lodówki społecznej. Zostanie postawiona przy urzędzie miasta

Autor: Martyna Urban

31/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zbiórka na zakup protezy nogi

Trwa zbiórka na protezę dla byłego piłkarza Orła Białego

Zbiórka na odbudowę domu

Trwa zbiórka na odbudowę domu Mateusza Kocura

Zbiórka na operację oczu Piekary

Zbiórka na operację oczu piekarzanki

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie