Piekarzanka - mama 15-letniej Natalii zachorowała na raka. W sieci założono zbiórkę na jej leczenie

Kilka dni temu w sieci założono zbiórkę na leczenie 42-letniej Dominiki Gucwy z Piekar Śląskich. U kobiety zdiagnozowano czwarte stadium raka jajnika. Po wycięciu zajętych organów u piekarzanki wystąpiło wiele komplikacji - w tym wodobrzusze. Środki z prowadzonej zbiórki zostaną przekazane na nowoczesne leczenie metodą HIPEC.

Dominika Gucwa leczenie zbiórka

Piekarzanka od kilku lat zmaga się z nowotworem

Dominika Gucwa to 42-letnia piekarzanka. W 2019 roku wykryto u niej czwarte stadium nowotworu jajnika. Wówczas usunięte zajęte przez chorobę jajniki wraz z licznymi przerzutami. Kobieta po operacji spędziła dwa tygodnie na OIOM-ie. Wyłoniono również stomie na jelicie grubym, rak rozprzestrzenił się praktycznie w całej jamie brzusznej.

- Po krótkiej rekonwalescencji skierowano mnie na leczenie chemioterapią, przyjęłam początkowo 18 cykli chemioterapii. W 2020 roku nastąpił powrót choroby i przyjęłam kolejne 6 cykli, po których znowu wypadły mi włosy ale powstrzymały nawrót choroby - wspomina piekarzanka.

Niestety dwa lata później nastąpił nawrót choroby. U piekarzanki po raz kolejny pojawiły się wodobrzusze. Leczenia onkologicznego podjął się szpital w Bytomiu. Niestety ze względu na wyniszczenie organizmu spowodowane narastającym wodobrzuszem dyskwalifikowało piekarzankę z możliwości podania chemioterapii. Jednak po rozmowie z lekarzem, Dominika Gucwa na własną odpowiedzialność zdecydowała się na podaż chemii.

W sieci założono zbiórkę na leczenie Dominiki Gucwy

W czerwcu 2023 roku Dominika Gucwa trafiła na stół operacyjny szpitala w Piekarach Śląskich z niedrożnością jelit. Lekarze podczas nocnej, nagłej operacji usunęli 16 litrów płynu z brzucha. Obecnie piekarzanka jest pod opieką lekarza hospicjum.

- Jestem na żywieniu pozajelitowym, nie przyjmuje żadnych pokarmów i moja dieta to zaledwie 850 kcal. Koszty nowoczesnego leczenia znacznie przewyższają możliwości finansowe moje i mojej rodziny. Dlatego zwracam się do wszystkim Państwa z prośbą o pomoc. Dla mnie liczy się każda złotówka, bo każda ma znaczenie - prosi piekarzanka.

Pieniądze uzbierane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na nowoczesne leczenie metodą HIPEC. Metoda ta polega na bezpośredniej podaży chemioterapii w miejsce zaatakowane przez nowotwór. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

Mikołaj z Piekar zbiórka

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla 8-miesięcznego Mikołaja z Piekar. U chłopczyka doszło do wylewu

Autor: Martyna Urban

12/06/2023

Lodowka spoleczna

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka na zakup piekarskiej lodówki społecznej. Zostanie postawiona przy urzędzie miasta

Autor: Martyna Urban

31/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon