Trwa zbiórka na zakup piekarskiej lodówki społecznej. Zostanie postawiona przy urzędzie miasta

Lodówka społeczna jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku. Radny Daniel Pliszka wraz z innymi samorządowcami podjęli się jej organizacji. Lodówka stanie na parkingu przy urzędzie miasta. Inicjatywa powstała na wniosek mieszkańców, którzy od wielu miesięcy zgłaszali potrzebę jej postawienia.

Lodowka spoleczna

Trwa zbiórka na zakup lodówki społecznej w Piekarach

We wtorek, 30 maja ruszyła zbiórka środków na zakup lodówki społecznej, która stanie na parkingu przy Urzędzie Miasta w Piekarach. Przez kilka tygodni trwały narada radnych na temat tej inicjatywy. Ostatecznie Daniel Pliszka wraz z Marcinem Felderhoffem i radnymi z Obywatelskiego Klubu Radnych postanowili podjąć się jej realizacji.

- Naszym celem jest stworzenie miejsca, gdzie każdy potrzebujący będzie mógł znaleźć jedzenie. Ale nie możemy tego osiągnąć bez Waszej pomocy! Każda złotówka ma znaczenie - poinformował w mediach społecznościowych Daniel Pliszka.

Wiadomo już, że środki zostaną przeznaczone na zakup lodówki używanej, a nie nowej. Teren, na którym stanie urządzenie jest objęty monitoringiem. Lodówka będzie czynna 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Radny Daniel Pliszka podkreślił, że urządzenie najpóźniej zostanie uruchomione do końca sierpnia 2023 roku. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

Zasady i regulamin korzystania z lodówki społecznej

Jak działają społeczne lodówki? Zasada ich funkcjonowania jest prosta: kto chce, wkłada do nich żywność, a kto potrzebuje ten z niej korzysta. Należy pamiętać, że w lodówce należy umieszczać żywność z aktualną datą ważności, w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach. Taką, którą sami chcielibyśmy zjeść.

Produkty suche (mąki, kasze, pieczywo itp.), które nie wymagają pozostawienia bezpośrednio w lodówce, umieszczane powinny być na półce zewnętrznej (taka zasada obowiązuje w ościennych miastach). Owoce, warzywa - w woreczkach jednorazowych w lodówce. Produkty płynne takie jak mleko, soki, woda mineralna itp. powinny zostać umieszczane w oryginalnie zamkniętych opakowaniach.

Lodówka społeczna stanie w Piekarach

Może Cię zainteresować:

W Piekarach Śląskich stanie lodówka społeczna. Znana jest jej ostateczna lokalizacja

Autor: Martyna Urban

29/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon