W Piekarach Śląskich stanie lodówka społeczna. Znana jest jej ostateczna lokalizacja

W Piekarach Śląskich na prośbę mieszkańców stanie lodówka społeczna. Jej organizacji podjął się radny Daniel Pliszka, któremu udało wybrać się bezpieczną lokalizację dla projektu. Teren, na którym stanie lodówka społeczna będzie objęty monitoringiem.

Portal Komunalny
Lodówka społeczna stanie w Piekarach

Lodówka społeczna w Piekarach stanie przy Urzędzie Miasta

Przez wiele miesięcy mieszkańcy Piekar Śląskich zwracali się do władz miasta o postawienie na terenie miasta lodówki społecznej. Jak podkreślali piekarzanie, w miastach ościennych, od wielu lat projekt cieszy się popularnością. Na prośbę mieszkańców zareagował radny Daniel Pliszka, który wraz z Marcinem Felderhoffem i radnymi z Obywatelskiego Klubu Radnych postanowili podjąć się realizacji inicjatywy.

Wiadomo, że lodówka będzie funkcjonować na parkingu przy piekarskim magistracie, który objęty jest monitoringiem. Urządzenie będzie czynne 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. W najbliższych dniach zorganizowana zostanie zbiórka, z której datki zostaną przeznaczone na jej zakup. Radny Daniel Pliszka podkreślił, że lodówka najpóźniej zostanie uruchomiona do końca sierpnia 2023 roku. Na obecnym etapie nie wiadomo jeszcze, czy lodówka będzie nowa, czy używana.

Zasady i regulamin korzystania z lodówki społecznej

Jak działają społeczne lodówki? Zasada ich funkcjonowania jest prosta: kto chce, wkłada do nich żywność, a kto potrzebuje ten z niej korzysta. Należy pamiętać, że w lodówce należy umieszczać żywność z aktualną datą ważności, w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach. Taką, którą sami chcielibyśmy zjeść.

Produkty suche (mąki, kasze, pieczywo itp.), które nie wymagają pozostawienia bezpośrednio w lodówce, umieszczane powinny być na półce zewnętrznej (taka zasada obowiązuje w ościennych miastach). Owoce, warzywa - w woreczkach jednorazowych w lodówce. Produkty płynne takie jak mleko, soki, woda mineralna itp. powinny zostać umieszczane w oryginalnie zamkniętych opakowaniach.

Nie wolno zostawiać: surowego mięsa, otwartych puszek, słoików, potraw płynnych czy produktów, które przekroczyły termin przydatności do spożycia lub też posiadają pierwsze oznaki zepsucia.

Lodówka społeczna stanie w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Lodówka społeczna stanie w Piekarach Śląskich? Radni podjęli się jej zorganizowania

Autor: Martyna Urban

13/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Lodówka

Piekarska lodówka społeczna stanęła przy urzędzie miasta

Lodówka społeczna stanie w Piekarach

Przy piekarskim urzędzie miasta stanie lodówka społeczna

Lodowka spoleczna

Trwa zbiórka na zakup piekarskiej lodówki społecznej

Lodówka społeczna stanie w Piekarach

Lodówka społeczna stanie w Piekarach Śląskich?

Uwaga jeże

Przy drogach pojawiły się nowe tabliczki ostrzegawcze

Rozszerza się akcja Piekarski Paragon n

Akcja "Piekarski Paragon" rozszerza swoją działalność.

Radny Daniel Pliszka chce usunięcia miejsc parkingowych przy ul. Józefa Janty

Radny chce usunąć miejsca parkingowe na prośbę mieszkańców