Trwa zbiórka dla 8-miesięcznego Mikołaja z Piekar. U chłopczyka doszło do wylewu

Mikołaj Duda to ośmiomiesięczne niemowlę, u którego po narodzinach doszło do wylewu. Jego skutki okazały się być poważne dla zdrowia. Chłopczyk ma stwierdzone obniżone napięcie osiowe oraz specyficzne zaburzenia rozwojowe funkcji motorycznych. Na stronie pomagam.pl powstała zbiórka, z której datki pokryją koszty leczenia i rehabilitacji Mikołaja.

Pomagam.pl
Mikołaj z Piekar zbiórka

Ruszyła zbiórka dla 8-miesięcznego Mikołaja z Piekar

Na początku czerwca ruszyła zbiórka dla 8-miesięcznego Mikołaja Dudy z Piekar Śląskich. Chłopczyk urodził się w październiku 2022 roku. Tydzień po narodzinach noworodek musiał odbyć wizytę w Szpitalu Klinicznym w celach naświetlania - poziom bilirubiny nadal był za wysoki. Chłopczyk spędził 6 dni w szpitalu na naświetlaniu. Po tym czasie wrócił do domu, by znów za kilka dni wrócić do placówki medycznej na ponowne naświetlanie. W międzyczasie u chłopca doszło do zakażenia bakterią e-coli. Po odpowiednim leczeniu Mikołaj mógł wrócić do domu. Niestety brak niektórych odruchów ruchowych zaczął niepokoić mamę chłopczyka.

- Uwielbiałem trzymać główkę na jedną stronę (prawą), gdy zaniepokojona mama poprosiła o konsultację, lekarz mówił, aby przekładać mnie z prawej na lewą i odwrotnie, oczywiście mama tak robiła ale nie było żadnej poprawy. Jako miesięczne dziecko nie lubiłem leżeć na brzuszku, dźwigać główki po prostu mówili mi, że jestem leniwy a ja jestem gotowy pokazać, że się mylili - czytamy w treści zbiórki.

Mikołaj otrzymał skierowanie do specjalisty fizykoterapii, by sprawdzić jaka jest przyczyna braku odruchów. Lekarz stwierdził u chłopczyka obniżona napięcie osiowe, a neurolog zdiagnozował specyficzne zaburzenia rozwojowe funkcji motorycznych. Po czasie mama Mikołaja dowiedziała się, że dolegliwości pojawiły się, ponieważ u chłopczyka doszło do wylewu. - Odbyłem również USG obręczy barkowej i tutaj mama się załamała (prawie poddała) diagnoza: STAN PO WYLEWIE, lecz lekarze nie mogą określić kiedy do wylewu doszło - wyjaśnia w opisie zbiórki Żaneta Duda.

Chłopiec nadal nie obraca się z brzucha na plecy i odwrotnie, nie potrafi stabilnie trzymać główki oraz nie raczkuje. By móc prawidłowo się rozwijać wymagana jest kosztowna rehabilitacja. Ich koszty przekraczają budżet rodzinny, dlatego na stronie pomagam.pl powstała zbiórka na leczenie chłopca. Można ją wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na stronie, której link jest dostępny tutaj.

Zosia z Piekar

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla półrocznej Zosi z Piekar. Dziewczynka urodziła się z wodogłowiem i przeszła wylew

Autor: Martyna Urban

14/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon