Trwa zbiórka dla półrocznej Zosi z Piekar. Dziewczynka urodziła się z wodogłowiem i przeszła wylew

Na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka dla półrocznej Zosi z Piekar Śląskich. Dziewczynka urodziła się z wodogłowiem, przeszła także wylew trzeciego stopnia. Rodzice Zosi założyli zbiórkę, by pokryć wysokie koszty jej kompleksowego leczenia.

SiePomaga.pl
Zosia z Piekar

We wrześniu 2022 r. urodziła się Zosia. Lekarze już w trakcie ciąży zawiadomili rodziców, że dziewczynka urodzi się z wodogłowiem. Zosi w 15 dobie życia założono zastawkę komorowo-otrzewnową. Przeszła także wylew trzeciego stopnia.

- Zmiany wewnątrz jej główki są ogromne, jednak mocno wierzymy, że jej życie będzie jak najbardziej zbliżone do normalnego, a na jej twarzy codziennie gościć będzie uśmiech - wyjaśniają rodzice Zosi.

Potrzebne jest 20 tysięcy złotych

Jednak, by dziewczynka mogła wieść w miarę normalne życie, będzie potrzebna intensywna, a zarazem kosztowna rehabilitacja. Oprócz tego w koszty wliczane są wizyty u lekarzy, rehabilitantów oraz leki. Kwotę zbiórki ustalono na 20 tysięcy złotych, obecnie udało uzbierać się ponad 10 tysięcy. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

Dodatkowo osoby chętne, które do tej pory nie rozliczyły się z fiskusem, mogą podarować Zosi 1,5% podatku, co zapewni małej Zosi lepsze jutro. - Nawet najmniejsza wpłata jest dla nas sygnałem, że Wam również zależy aby Zofia miała „lepsze jutro” – czytamy w opisie zbiórki.

Ignaś Wyrwa z Piekar

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka na leczenie 2,5-letniego Ignasia z Piekar. U chłopca zdiagnozowano autyzm

Autor: Martyna Urban

08/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon