Trwa zbiórka na leczenie 2,5-letniego Ignasia z Piekar. U chłopca zdiagnozowano autyzm

Na stronie SiePomaga.pl założona została zbiórka środków dla 2,5-letniego Ignasia Wyrwy z Piekar Śląskich. U chłopca zdiagnozowano autyzm oraz wiele innych schorzeń z nim związanych. Leczenie chłopca jest kosztowne i przekracza budżet domowy, dlatego rodzice proszą o pomoc finansową.

Ignacy Wyrwa urodził się w lipcu 2020 roku jako zdrowy chłopiec. Z czasem jednak jego zachowanie zaczęło niepokoić rodziców. Ignaś unikał przytulania i całusów, wolał spędzać swój czas w samotności. U chłopca pojawiły się także dolegliwości ze strony układu pokarmowego - wykryto u niego alergię na krowie mleko oraz białka kurzego. Diagnoza wiązała się z wykluczeniem nabiału i większości słodyczy. Dodatkowo podczas badań zdiagnozowano u niego astmę oskrzelową na tle alergicznym.

Wówczas jedna z lekarek prowadzących zwróciła uwagę na nieprawidłowości behawioralne występujące u chłopca. Rodzice po raz pierwszy usłyszeli, że Ignaś może chorować na autyzm.

- Skonsultowaliśmy się z wieloma specjalistami, żeby potwierdzić nasze przypuszczenia - wyjaśnia Żaneta Wyrwa, mama chłopca. - Niestety, wizyty w poradni integracji sensorycznej, neurologicznej, psychologicznej oraz okulistycznej, potwierdziły autyzm - podkreśla.

Tylko rehabilitacja pomoże chłopcu prawidłowo się rozwijać

Po postawionej diagnozie rodzice postanowili zawalczyć o zdrowie syna. Chłopiec uczęszcza cztery razy w miesiącu na zajęcia w ramach wczesnego wspomagania. Jednak liczba zajęć jest zbyt znikoma, by chłopiec mógł prawidłowo się rozwijać. - Synek wymawia tylko kilka słów, nie umie składać pełnych zdań i ma problemy z gryzieniem pokarmów – cierpi na wybiórczość pokarmową - dodaje mama chłopca.

Koszty leczenia, które umożliwiłyby chłopcy prawidłowy rozwój są na tyle wysokie, że przekraczają budżet rodzinny. Dlatego też rodzice Ignasia założyli zbiórkę na portalu SiePomaga. Kwotę końcową wyznaczono na 21 tysięcy 300 złotych, obecnie udało zebrać się nieco ponad 200 zł.

Iga Czekalska

Może Cię zainteresować:

Radny z Sosnowca - Łukasz Litewka ponownie w akcji. Tym razem walczy o zbiórkę środków na leczenie Igi z SMA

Autor: Martyna Urban

07/02/2023

Zbiórka na odbudowę domu

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka na odbudowę domu Mateusza Kocura. Przed świętami doszło w nim do pożaru

Autor: Martyna Urban

26/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon