Sezon remontów drogowych w Piekarach trwa. Na ulicy Darwina kładziona jest nowa nawierzchnia

7 września rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w mieście. Przez około trzy tygodnie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicy Bytomskiej. Ruch kierowany jest ręcznie. Dodatkowo prace prowadzone są na ulicy Darwina.

Piekary z Luftu
Darwina

Ciąg dalszy remontów drogowych w Piekarach

Kolejną drogą, na której prowadzone są prace jest ulica Darwina. Obecnie kładziona jest tam kostka brukowa.

- Docelowo planujemy przedłużyć ścieżkę rowerową i połączyć ją (wraz z chodnikiem) z parkiem międzyosiedlowym. Ta inwestycja przewidziana jest na przyszły rok. Nie tylko poprawi komunikację Darwina, ale poszerzy system połączeń rowerowych w naszym mieście - informuje Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta Piekar Śląskich.

Jak dodaje Turzański prace na ulicy Darwina przebiegają zgodnie z harmonogramem i prawdopodobnie będzie to jedna z pierwszych dróg, które zostaną zakończone.

Ponadto stopniowo efekty widać także na pozostałych drogach: Kawalca, Cichej, Jasnej, Radzionkowskiej oraz na Józefce. Przypomnijmy, że początku czerwca 2022 roku podpisano umowę na remont poszczególnych dróg na Józefce. Łączny koszt inwestycji to prawie 27 mln zł. Są to największe jednoczesne remonty drogowe w historii Piekar Śląskich. W ramach poszczególnych zadań zrealizowane zostaną: ul. Radzionkowska – wykonanie infrastruktury podziemnej, nowej nawierzchni, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, zatem praktycznie budowa wszystkiego od podstaw. Koszt to 10,6 mln. zł.

Remont Bytomskiej

Może Cię zainteresować:

Remont ulicy Bytomskiej w pełni. Termin zakończenia prac uzależniony będzie od warunków

Autor: Martyna Urban

07/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon