Remont ulicy Bytomskiej w pełni. Termin zakończenia prac uzależniony będzie od warunków

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w ostatnich latach w Piekarach Śląskich. Na ulicy Bytomskiej wymieniona zostanie nawierzchnia, a lokalizacja przejścia dla pieszych zostanie zmieniona. Termin zakończenia prac jest uzależniony od warunków atmosferycznych.

Remont Bytomskiej

Rozpoczął się remont ulicy Bytomskiej w Piekarach

W czwartek, 7 września rozpoczął się zapowiadany remont ulicy Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Miarki do rejonu Urzędu Skarbowego. Zakres prac obejmie wykonanie nakładki asfaltobetonowej oraz zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie Urzędu Miasta.

Modernizacja zrealizowana zostanie z utrzymaniem ciągłości ruchu, przy wprowadzonym ruchu wahadłowym. Dlatego kierowcy muszą spodziewać się utrudnień. W trakcie prowadzonych prac w rejonie skrzyżowania, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej, Wyszyńskiego i Karola Miarki pozostanie wyłączona. Ruch kierowany będzie ręcznie.

Termin zakończenia inwestycji uzależniony będzie od warunków atmosferycznych. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości omijanie tego odcinka drogi. Przebudowa ul. Bytomskiej będzie się wiązała ze sporymi utrudnieniami drogowymi i zmianą organizacji ruchu.

W przypadku modernizacji nawierzchni jezdni ul. Bytomskiej koszty wyniosą 644 tys. 983 zł i dotyczyć one będą odcinka od skrzyżowania z ulicami Wyszyńskiego i Karola Miarki do rejonu przy budynku Bytomska 95 (gdzie nawierzchnia była wymieniana 2020 r. aż do skrzyżowania z ul. Ziętka).

Ulica Bytomska

Może Cię zainteresować:

Kolejny wypadek w Piekarach. Na ulicy Bytomskiej potrącony został starszy mężczyzna

Autor: Martyna Urban

07/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon