Zalane boisko w Kozłowej Górze ponownie czynne. "Czarni" zagrają na nim kolejny mecz

W połowie marca oficjalnie otwarto boisko DKS Czarni Kozłowa Góra. Na skutek opadów tydzień później obiekt został zalany i ponownie zamknięty. Radny Rady Miasta Łukasz Ściebiorowski poinformował, że boisko zostało ponownie uruchomione, a "Czarni" zagrają na nim swój kolejny mecz.

Piekary z Luftu
Nowe boisko Czarnych zalane

Boisko DKS Czarni Kozłowa Góra wznawia działalność

Pod koniec marca po jedynym rozegranym meczu na nowym boisku Dzielnicowego Klubu Sportowego Czarni Kozłowa Góra doszło do jego zalania. Wskutek intensywnych opadów deszczu murawa nie nadawała się do użytkowania. Piekarski urząd miasta zlecił podwykonawcy wykonanie aeracji i piaskowania. Radny Łukasz Ściebiorowski zwraca uwagę na to, że magistrat od razu zareagował na zalanie.

- Nikt nie dąży do takich sytuacji, dla mnie istotne jest to, jak reagujemy po tej sytuacji - mówi Łukasz Ściebiorowski na antenie Radia Piekary. - Pewne zabiegi zostały wprowadzone na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji np. aeracja tego trawnika i już najbliższy mecz Czarni rozegrają na tym boisku sportowym - zapowiada radny.

Jak dodaje samorządowiec, projekt boiska przewidywał podłoże, które miało przepuszczać wodę, natomiast drenaż murawy zwiększyłby koszty. Wykonawca obiektu wykonał prace, by nie dopuścić do ponownego zalania. Zostały pobrane również próbki, a w najbliższym czasie piekarski magistrat otrzyma ich wyniki i będzie miał wgląd jak teren boiska "pracuje".

Przypomnijmy, że ramach inwestycji o łącznej kwocie ponad 6 milionów złotych pokryto koszty modernizacji boiska trawiastego, budowy dwukondygnacyjnego gmachu, w którym znalazły się szatnie oraz sanitariaty, remontu pomieszczenia sędziego oraz biurowych, szatni i świetlicy. W budynku wybudowano także windę. a na zewnątrz gmachu powstała niewielka trybunka dla kibiców z ponad 50. miejscami.

Niekończący się remont ulicy Radzionkowskiej

W sierpniu 2022 roku rozpoczął się remont kilku dróg w Piekarach Śląskich, w tym między innymi ulicy Radzionkowskiej. Inwestycja o łącznej kwocie ponad 10 milionów miała zostać zakończona wiosną 2023 roku. Jednak ze względu na szeroki zakres prac - wykonanie infrastruktury podziemnej, nowej nawierzchni, chodników, ścieżki rowerowej oraz oświetlenia - termin zakończenia przebudowy został wydłużony do końca 2023 roku.

- Niestety większość inwestycji drogowych napotyka problemy to są kwestie wykonawców, pandemii, podwyżek cen. (...) Nie przypominam sobie terminu wiosny inwestycja jest realizowana, jest duży przekrój tej inwestycji, natomiast oddanie nastąpi do końca tego roku - zaznacza Łukasz Ściebiorowski.

Boisko Czarnych Kozłowa Góra zalane

Może Cię zainteresować:

Nowe boisko DKS Czarni Kozłowa Góra zamknięte. Obiekt został zalany i nie nadaje się do gry

Autor: Martyna Urban

17/04/2023

Remonty dróg w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Prężny rozwój inwestycji drogowych w Piekarach. Kilkanaście ulic zostanie wyremontowanych

Autor: Martyna Urban

03/06/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon