Nowe boisko DKS Czarni Kozłowa Góra zamknięte. Obiekt został zalany i nie nadaje się do gry

W połowie marca 2023 roku nastąpiło otwarcie obiektów sportowych DKS Czarni Kozłowa Góra. Po sporych opóźnieniach Czarni tydzień później rozegrali pierwszy i jedyny jak do tej pory mecz na nowo otwartym boisku. Obiekt został wyłączony z użytkowania, z powodu zalania.

25 marca 2023 roku piłkarze DKS Czarni Kozłowa Góra rozegrali swój pierwszy na nowo otwartym boisku, którego inauguracja odbyła się 18 marca. Drużyna Czarnych wygrała wówczas 1:0 z Towarzystwem Sportowym Tarnowiczanka.

Boisko DKS Czarni Kozłowa Góra zalane

Rozegrany 25 marca mecz był jedynym na nowym obiekcie. Na skutek opadów atmosferycznych boisko zostało zalane i nie nadaje się do użytkowania. Na murawie nie wykonano drenażu. Piekarska drużyna od momentu zalania odbywa treningi i mecze na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W sprawie zainterweniował piekarski urząd miasta, który zlecił podwykonawcy wykonanie aeracji i piaskowania. Ze względu na niską przepuszczalność wody - która nie schodzi pod murawę - firma Florena zastosowała grubsze kołki, co zdaniem urzędu powinno spulchnić warstwę wegetacyjną i przyspieszyć przenikanie wody w niższe warstwy.

- Podobne problemy zdarzały się na innych stadionach - m.in. w Tychach, gdzie gęsta i zbita warstwa murawy nie przepuszczała wody poniżej. Na miejscu był zarówno projektant obiektu – Primatech z Tarnowskich Gór, jak również wykonawca Florena z Kolbuszowej, którzy muszą wspólnie rozwiązać problem - wyjaśnia Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy piekarskiego magistratu.

Rzecznik dodaje, że jeżeli przeprowadzone prace nie przyniosą efektu, podwykonawca w ramach gwarancji będzie musiał zastosować inną metodę. Urząd Miasta w Piekarach nie poniesie w związku z tym żadnych kosztów. Natomiast jeśli takie się pojawią, zostaną potrącone z zabezpieczenia wniesionego przez podwykonawcę.

Termin ponownego otwarcia boiska uzależniony jest od warunków pogodowych i efektów prac prowadzonych przez wykonawcę.

Problematyczna inwestycja za 6 milionów złotych

Przypomnijmy, że 18 marca nastąpiło otwarcie obiektów sportowych Dzielnicowego Klubu Sportowego Czarni Kozłowa Góra. Dzięki inwestycji w kwocie ponad 6 milionów złotych pokryto koszty modernizacji boiska trawiastego, budowy dwukondygnacyjnego gmachu, w którym znalazły się szatnie oraz sanitariaty, remont pomieszczenia sędziego oraz biurowych, szatni i świetlicy. W budynku wybudowano także windę. Na zewnątrz gmachu powstała niewielka trybunka dla kibiców z ponad 50. miejscami.

Otwarcie obiektu nastąpiło ze sporym opóźnieniem. Powodem zwłoki była zmiana wykonawcy, w pierwszym przetargu wyłonione zostało Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza sp. z o.o. Początkowy termin zakończenia prac wyznaczono na koniec sierpnia 2021 roku, jednak ze względu na przeciwności, termin odłożył się w czasie o ponad półtora roku. Ostatecznie dokończenia prac podjęła się firma Marwent ze

Obiekty sportowe DKS Czarni

Może Cię zainteresować:

Otwarcie obiektów sportowych DKS Czarni Kozłowa Góra. Powstała m.in. trybunka dla kibiców [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

20/03/2023

Budowa bosika dla Czarnych Kozłowa Góra trwa

Może Cię zainteresować:

Budowa boiska dla Czarnych Kozłowa Góra. Są opóźnienia

Autor: Magdalena Grabowska

09/11/2021

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zalane boisko Kozłowa Góra

Są wyniki ekspertyzy boiska w Kozłowej Górze

Na zalanym boisku w Piekarach pojawiły się kaczki

Nowe boisko DKS Czarni Kozłowa Góra ponownie zalane

Czarni Kozłowa Góra awans

DKS Czarni Kozłowa Góra awansowali do Klasy A [ZDJĘCIA]

Nowe boisko Czarnych zalane

Zalane boisko w Kozłowej Górze ponownie czynne

Budowa bosika dla Czarnych Kozłowa Góra trwa

Budowa boiska dla Czarnych Kozłowa Góra. Są opóźnienia

Mistrzostwa Okręgu Mażoretek

Mażoretki Azaria zdobyły 35 medali podczas mistrzostw okręgu

Obiekty sportowe DKS Czarni

Otwarcie obiektów DKS Czarni Kozłowa Góra [ZDJĘCIA]