Nowe boisko DKS Czarni Kozłowa Góra zamknięte. Obiekt został zalany i nie nadaje się do gry

W połowie marca 2023 roku nastąpiło otwarcie obiektów sportowych DKS Czarni Kozłowa Góra. Po sporych opóźnieniach Czarni tydzień później rozegrali pierwszy i jedyny jak do tej pory mecz na nowo otwartym boisku. Obiekt został wyłączony z użytkowania, z powodu zalania.

25 marca 2023 roku piłkarze DKS Czarni Kozłowa Góra rozegrali swój pierwszy na nowo otwartym boisku, którego inauguracja odbyła się 18 marca. Drużyna Czarnych wygrała wówczas 1:0 z Towarzystwem Sportowym Tarnowiczanka.

Boisko DKS Czarni Kozłowa Góra zalane

Rozegrany 25 marca mecz był jedynym na nowym obiekcie. Na skutek opadów atmosferycznych boisko zostało zalane i nie nadaje się do użytkowania. Na murawie nie wykonano drenażu. Piekarska drużyna od momentu zalania odbywa treningi i mecze na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W sprawie zainterweniował piekarski urząd miasta, który zlecił podwykonawcy wykonanie aeracji i piaskowania. Ze względu na niską przepuszczalność wody - która nie schodzi pod murawę - firma Florena zastosowała grubsze kołki, co zdaniem urzędu powinno spulchnić warstwę wegetacyjną i przyspieszyć przenikanie wody w niższe warstwy.

- Podobne problemy zdarzały się na innych stadionach - m.in. w Tychach, gdzie gęsta i zbita warstwa murawy nie przepuszczała wody poniżej. Na miejscu był zarówno projektant obiektu – Primatech z Tarnowskich Gór, jak również wykonawca Florena z Kolbuszowej, którzy muszą wspólnie rozwiązać problem - wyjaśnia Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy piekarskiego magistratu.

Rzecznik dodaje, że jeżeli przeprowadzone prace nie przyniosą efektu, podwykonawca w ramach gwarancji będzie musiał zastosować inną metodę. Urząd Miasta w Piekarach nie poniesie w związku z tym żadnych kosztów. Natomiast jeśli takie się pojawią, zostaną potrącone z zabezpieczenia wniesionego przez podwykonawcę.

Termin ponownego otwarcia boiska uzależniony jest od warunków pogodowych i efektów prac prowadzonych przez wykonawcę.

Problematyczna inwestycja za 6 milionów złotych

Przypomnijmy, że 18 marca nastąpiło otwarcie obiektów sportowych Dzielnicowego Klubu Sportowego Czarni Kozłowa Góra. Dzięki inwestycji w kwocie ponad 6 milionów złotych pokryto koszty modernizacji boiska trawiastego, budowy dwukondygnacyjnego gmachu, w którym znalazły się szatnie oraz sanitariaty, remont pomieszczenia sędziego oraz biurowych, szatni i świetlicy. W budynku wybudowano także windę. Na zewnątrz gmachu powstała niewielka trybunka dla kibiców z ponad 50. miejscami.

Otwarcie obiektu nastąpiło ze sporym opóźnieniem. Powodem zwłoki była zmiana wykonawcy, w pierwszym przetargu wyłonione zostało Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza sp. z o.o. Początkowy termin zakończenia prac wyznaczono na koniec sierpnia 2021 roku, jednak ze względu na przeciwności, termin odłożył się w czasie o ponad półtora roku. Ostatecznie dokończenia prac podjęła się firma Marwent ze

Obiekty sportowe DKS Czarni

Może Cię zainteresować:

Otwarcie obiektów sportowych DKS Czarni Kozłowa Góra. Powstała m.in. trybunka dla kibiców [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

20/03/2023

Budowa bosika dla Czarnych Kozłowa Góra trwa

Może Cię zainteresować:

Budowa boiska dla Czarnych Kozłowa Góra. Są opóźnienia

Autor: Magdalena Grabowska

09/11/2021

Subskrybuj piekary.info

google news icon