Budowa boiska dla Czarnych Kozłowa Góra. Są opóźnienia

Prace budowlane związane z budową nowego obiektu sportowego dla drużyny DKS Czarni Kozłowa Góra przy ul. Pokoju 1 niestety się opóźniają. W tej chwili powstaje nowa murawa boiska, ale wykonawca nie jest w stanie dokończyć budynku. Władze miasta uspokajają, że to tylko chwilowe opóźnienia.


Wykonawca nie dokończy budynku, ze względu na drastyczny wzrost cen, który może uniemożliwić mu wykonanie całości prac. Koszty przerosły wartość oferty jaką przedstawił w przetargu o około 0,5 mln zł.

– Niestety, budowa nowego budynku klubowego stoi w miejscu. Dokończyć prace będzie musiał inny wykonawca. Czeka nas kolejny przetarg, co zapewne wpłynie zarówno na cenę, jak i czas zakończenia inwestycji – informuje Krzysztof Turzański, wiceprezydent miasta Piekary Śląskie.

Budynek w stanie surowym czeka teraz na nowego wykonawcę. Miasto będzie zmuszone przeprowadzić nowe postępowanie przetargowe.

Modernizacja murawy zostanie skończona

Budynek klubowy ma w stanie surowym czekać na nowego wykonawcę. Modernizacja murawy zostanie ukończona w całości. Inwestycja zakłada rozebranie sąsiadujących boisk asfaltowych. Dodatkowo powstaje nowy budynek klubowy. W nowoczesnym, dwukondygnacyjnym gmachu zlokalizowane zostaną nowe szatnie i sanitariaty.

– Bez względu na wszystko inwestycja zostanie zakończona – zresztą zauważyłem, że nie ma dziś takiej, która nie powoduje problemów i opóźnień. Dla mnie (i myślę, że dla wszystkich) liczy się jednak efekt końcowy – zapowiada Turzański.

Projekt zakłada także wybudowanie kilku pomieszczeń, wśród których będą znajdować się:

  • 2 zespoły szatniowe – do 40 osób.
  • pomieszczenie sędziego – 4 osoby
  • pomieszczenia biurowe – 4 osoby.
  • świetlica – do 40 osób.

Przez opóźnienia zakończenie wszystkich prac planowane jest na 2022 rok.

Subskrybuj piekary.info

google news icon