Prężny rozwój inwestycji drogowych w Piekarach. Kilkanaście ulic zostanie wyremontowanych

W piekarskim urzędzie miasta podpisano umowę na przeprowadzenie inwestycji infrastruktury drogowej o łącznej wartości 27 milionów złotych. Nawierzchnia zostanie wymieniona na m.in.: Jesiennej, Radzionkowskiej, Chabrowej i Kościelnej.

UM Piekary
Remonty dróg w Piekarach

Po zapowiedziach podpisana została umowa na remonty i budowy dróg: Jesiennej, Ustronnej, Stawowej, Kościelnej, Chabrowej, Konwaliowej, Groszkowej, Radzionkowskiej, Cichej, Darwina, Jasnej oraz Kawalca. Łączne koszty to prawie 27 mln zł. Będą to największe inwestycje drogowe w historii Piekar Śląskich.

Jakie działania zostaną przeprowadzone?

W głównej inwestycji jaką jest ulica Radzionkowska, której koszt wyniesie 10,5 mln zł, wykonana zostanie infrastruktura podziemna, nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie. Remont obejmie także ul. Darwina i Jasną. Łączny koszt renowacji wyniesie ponad 4,5 mln. Drogi te do tej pory były tylko częściowo utwardzone. Koszty: Cicha – 2 mln. zł, Darwina – 3 mln. zł., Jasna – 1,5 mln. zł. i Kawalca – 3 miliony złotych. Cześć dróg zostanie wykonana w systemie zaprojektuj i wybuduj

Ważną częścią inwestycji będzie rejon ulicy Kawalca i wchodzące w jego skład: Jesienna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa i Groszkowa. Drogi te nie były utwardzone, a mieszkańcy od lat narzekali na ich stan oraz na uszkodzone amortyzatory - ich łączny koszt to 4,4 mln zł.

- Środki te otrzymaliśmy z programu Nowy Ład. Dzięki nim jesteśmy w stanie wyremontować kompleksowo wszystkie te drogi. Miasto jest przygotowane na wydatek 27 mln - tłumaczy Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta Piekar.

Według zapowiedzi Krzysztofa Turzańskiego z kwietnia br. pierwsze prace rozpoczną się na ulicy Radzionkowskiej i zostaną rozpoczęte jeszcze w czerwcu br.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Remonty dróg piekary

Remont jezdni na Powstańców Warszawskich

Basen kryta pływalnia

Rada Miasta uchwaliła budżet na rok 2023 - lista inwestycji

Frenzla

Rozpoczyna się remont ulicy Frenzla

Szpital miejski zakończenie prac na dziedzińcu

Zakończyły się prace przed Piekarskim Centrum Medycznym

Przejście na wieczorka

Niebezpieczne "przejście dla pieszych" na Osiedlu Wieczorka

świeże wypieki Netto

Otwarcie wyremontowanego Netto przy ul. Jana Pawła II

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie