Prężny rozwój inwestycji drogowych w Piekarach. Kilkanaście ulic zostanie wyremontowanych

W piekarskim urzędzie miasta podpisano umowę na przeprowadzenie inwestycji infrastruktury drogowej o łącznej wartości 27 milionów złotych. Nawierzchnia zostanie wymieniona na m.in.: Jesiennej, Radzionkowskiej, Chabrowej i Kościelnej.

UM Piekary
Remonty dróg w Piekarach

Po zapowiedziach podpisana została umowa na remonty i budowy dróg: Jesiennej, Ustronnej, Stawowej, Kościelnej, Chabrowej, Konwaliowej, Groszkowej, Radzionkowskiej, Cichej, Darwina, Jasnej oraz Kawalca. Łączne koszty to prawie 27 mln zł. Będą to największe inwestycje drogowe w historii Piekar Śląskich.

Jakie działania zostaną przeprowadzone?

W głównej inwestycji jaką jest ulica Radzionkowska, której koszt wyniesie 10,5 mln zł, wykonana zostanie infrastruktura podziemna, nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie. Remont obejmie także ul. Darwina i Jasną. Łączny koszt renowacji wyniesie ponad 4,5 mln. Drogi te do tej pory były tylko częściowo utwardzone. Koszty: Cicha – 2 mln. zł, Darwina – 3 mln. zł., Jasna – 1,5 mln. zł. i Kawalca – 3 miliony złotych. Cześć dróg zostanie wykonana w systemie zaprojektuj i wybuduj

Ważną częścią inwestycji będzie rejon ulicy Kawalca i wchodzące w jego skład: Jesienna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa i Groszkowa. Drogi te nie były utwardzone, a mieszkańcy od lat narzekali na ich stan oraz na uszkodzone amortyzatory - ich łączny koszt to 4,4 mln zł.

- Środki te otrzymaliśmy z programu Nowy Ład. Dzięki nim jesteśmy w stanie wyremontować kompleksowo wszystkie te drogi. Miasto jest przygotowane na wydatek 27 mln - tłumaczy Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta Piekar.

Według zapowiedzi Krzysztofa Turzańskiego z kwietnia br. pierwsze prace rozpoczną się na ulicy Radzionkowskiej i zostaną rozpoczęte jeszcze w czerwcu br.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Remonty dróg piekary

Remont jezdni na Powstańców Warszawskich

Przbuedowa dróg w Piekarach

Kompleksowa przebudowa dróg w Piekarach dobiega końca

Basen kryta pływalnia

Rada Miasta uchwaliła budżet na rok 2023 - lista inwestycji

Frenzla

Rozpoczyna się remont ulicy Frenzla

Autostrada A1 Piekary

GDDKiA wybrała wykonawcę ekspertyzy autostrady w Piekarach

Parking piekary2

Przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie powstał nowy parking

Parking na Os. Wieczorka

Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego trwa