Urząd miasta poszukuje wykonawców do dwóch dużych inwestycji. Na szali ponad 20 milionów złotych

Urząd Miasta w Piekarach ogłosił, że otwarte zostanie postępowanie przetargowe na realizację dwóch inwestycji o łącznej wartości ponad 21 milionów złotych. Magistrat chce znaleźć sprawdzonych wykonawców, którzy wykonają zlecone zadania do końca.

Piekary Slaskie Rozdzienskiego Bednorza

3 marca 2023 roku ruszy przetarg na realizację zadania pn. budowa połączenia pieszo – rowerowego w rejonie DW-911, ul. Karola Miarki i ul. Podmiejskiej oraz sygnalizacji świetlnych na terenie Piekar Śląskich. Kwota przeznaczona do realizacji zadania to ponad 16 milionów 904 tys. złotych. Kryterium oceny ofert będzie najkorzystniejsza ekonomicznie oferta.

Przypomnijmy, że zadanie pn. budowa sygnalizacji świetlnych powstało w odpowiedzi na liczne wypadki, do których dochodzi w Piekarach Śląskich. Najczęstszymi lokalizacjami są: skrzyżowanie Bednorza z Roździeńskiego (ostatni wypadek miał tam miejsce na początku lutego 2023 roku) oraz skrzyżowanie DW911 z ulicą Pod Lipami (ostatni wypadek miał tam miejsce w połowie lutego). Trzecim newralgicznym punktem jest skrzyżowanie ulic Bednorza z DK94, tam również powstanie sygnalizacja.

Na szali ponad 20 milionów złotych

Drugi przetarg ruszy 8 marca 2023 roku. Jego wykonawca zobowiąże się do realizacji zadania pn. "Zagospodarowanie terenu w rejonie ul. Armii Krajowej w Piekarach Śląskich". Na ten cel przeznaczono ponad 4 miliony 987 tysięcy złotych.

- Nadszedł czas kolejnych dużych przetargów! Szukamy wykonawców do dwóch inwestycji za ponad 20.000.000 zł - poinformował Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary. - Udostępniajcie, przekazujcie te wiadomości, bo dzisiaj coraz trudniej na rynku o solidnych wykonawców - dodał.

Pod Lipami kolizja

Może Cię zainteresować:

Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulicy Pod Lipami. Młoda kobieta trafiła do szpitala

Autor: Martyna Urban

13/02/2023

Kolizja ulica Bednorza

Może Cię zainteresować:

Zderzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego. Jeden z pojazdów wjechał w bariery

Autor: Martyna Urban

01/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon