Zderzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego. Jeden z pojazdów wjechał w bariery

Na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego doszło do zderzenia trzech samochodów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z pojazdów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Na miejscu nadal działają służby, skrzyżowanie jest całkowicie zablokowane.

Do zdarzenia doszło w środę, 1 lutego przed godziną 9.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki BMW jadąc w stronę centrum miasta z DK94 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Jej samochód zderzył się z jadącym od strony Dąbrówki samochodem dostawczym Renault, a ten zderzył się z pojazdem marki Ford.

- W kolizji wzięły udział trzy pojazdy, 21-letnia kierująca, która przyczyniła się do spowodowania zdarzenia została ukarana mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Pojazd marki BMW w wyniku kolizji wjechał w bariery drogowe. Skrzyżowanie zostało zablokowane. Służby nadal prowadzą działania na miejscu zdarzenia. Kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala.

AKTUALIZACJA 01.02.2023, GODZINA 10:10

Skrzyżowanie ulic Bednorza z Roździeńskiego jest już przejezdne. Policja kieruje ruchem

Seria wypadków na skrzyżowaniu ulicy Bednorza

To nie pierwszy raz kiedy na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego doszło do zdarzenia drogowego. Przypomnijmy, że do najtragiczniejszego wypadku doszło tam w marcu 2018 roku. Wówczas w wyniku zderzenia samochodu osobowego z autobusem zginął pieszy, który szedł chodnikiem. Mieszkańcy od wielu lat bezskutecznie proszą o zainstalowanie tam sygnalizacji świetlnej.

- Wraz z mieszkańcami Piekar Śląskich i okolicy bardzo prosimy o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu w Brzezinach Śląskich - apeluje piekarzanka. - Nie jest to pierwsza kolizja ale pewnie niestety też i nie ostatnia, wypadki śmiertelne, kolizję, wypadki samochodowe czy to nadal za mało, żeby powstała sygnalizacja? - dodaje.

Kolizja1

Może Cię zainteresować:

Piekary Śląskie – potrącenie pieszego oraz kolizja 5 samochodów

Autor: Roksana Druszcz

08/03/2021

Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego

Może Cię zainteresować:

Interwencja karetki na Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego. 50-letnia kobieta doznała urazu głowy

Autor: Martyna Urban

31/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon