Zderzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego. Jeden z pojazdów wjechał w bariery

Na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego doszło do zderzenia trzech samochodów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z pojazdów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Na miejscu nadal działają służby, skrzyżowanie jest całkowicie zablokowane.

Do zdarzenia doszło w środę, 1 lutego przed godziną 9.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki BMW jadąc w stronę centrum miasta z DK94 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Jej samochód zderzył się z jadącym od strony Dąbrówki samochodem dostawczym Renault, a ten zderzył się z pojazdem marki Ford.

- W kolizji wzięły udział trzy pojazdy, 21-letnia kierująca, która przyczyniła się do spowodowania zdarzenia została ukarana mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Pojazd marki BMW w wyniku kolizji wjechał w bariery drogowe. Skrzyżowanie zostało zablokowane. Służby nadal prowadzą działania na miejscu zdarzenia. Kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala.

AKTUALIZACJA 01.02.2023, GODZINA 10:10

Skrzyżowanie ulic Bednorza z Roździeńskiego jest już przejezdne. Policja kieruje ruchem

Seria wypadków na skrzyżowaniu ulicy Bednorza

To nie pierwszy raz kiedy na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego doszło do zdarzenia drogowego. Przypomnijmy, że do najtragiczniejszego wypadku doszło tam w marcu 2018 roku. Wówczas w wyniku zderzenia samochodu osobowego z autobusem zginął pieszy, który szedł chodnikiem. Mieszkańcy od wielu lat bezskutecznie proszą o zainstalowanie tam sygnalizacji świetlnej.

- Wraz z mieszkańcami Piekar Śląskich i okolicy bardzo prosimy o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu w Brzezinach Śląskich - apeluje piekarzanka. - Nie jest to pierwsza kolizja ale pewnie niestety też i nie ostatnia, wypadki śmiertelne, kolizję, wypadki samochodowe czy to nadal za mało, żeby powstała sygnalizacja? - dodaje.

Kolizja1

Może Cię zainteresować:

Piekary Śląskie – potrącenie pieszego oraz kolizja 5 samochodów

Autor: Roksana Druszcz

08/03/2021

Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego

Może Cię zainteresować:

Interwencja karetki na Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego. 50-letnia kobieta doznała urazu głowy

Autor: Martyna Urban

31/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

KMP Piekary

Drogowy armagedon w Piekarach Śląskich

Kontrola trzeźwości w Piekarach

Kontrole trzeźwości na piekarskich drogach

Narkotyki Piekary

Ponad 300 działek narkotyków wykrytych w Piekarach

Wyróżnienia

Wzorowa postawa mieszkańców Piekar Śląskich

Zniszczony samochód Mastalerza

Nieznany sprawca uszkodził samochód przy ul. Mastalerza

Wypadke Piekary

Zderzenie dwóch samochodów na DW911

Patrole policji

Podsumowanie wakacji na piekarskich drogach