Piekary Śląskie – potrącenie pieszego oraz kolizja 5 samochodów

W ubiegłym roku Piekary Śląskie zostały okrzyknięte najbezpieczniejszym miastem w Polsce. Ten tytuł nie do końca ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. W zeszłym tygodniu doszło do poważnych incydentów na piekarskich drogach. Jednym z nich było potrącenie pieszego, a dwie godziny później kolizja pięciu pojazdów aut.

3 marca przed godziną 6.00 na ul. Kotuchy doszło do wypadku z udziałem pieszego. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze piekarskiej policji, 23-letni kierowca samochodu marki alfa romeo potrącił 26-letniego obywatela Nepalu. Obcokrajowiec przechodził przez jezdnię zza autobusu. 26-latek z urazem nogi trafił do Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Obecnie stróże prawa wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Tego samego dnia doszło do kolejnego wypadku. Około godziny 8.00 na DK 94 skrzyżowanie z ulicą Bednorza miała miejsca groźnie wyglądająca kolizja z udziałem pięciu samochodów osobowych. Piekarscy mundurowi ustalili, że 29-letnia mieszkanka, kierując autem marki volkswagen nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 40-letniemu kierowcy forda. W wyniku tego 40-letni mieszkaniec Katowic zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w 3 samochody, które oczekiwały na dalszą jazdę w związku z warunkami ruchu. Kobieta, która była sprawczynią kolizji otrzymała mandat karny w wysokości 500 zł oraz 6 punktów. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali poddani badaniu alkomatem – osoby te były trzeźwe.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zdrowy rozsądek na jezdni. Brawura i brak odpowiedzialności może być przyczyną utraty zdrowia i życia.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon