Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulicy Pod Lipami. Młoda kobieta trafiła do szpitala

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu DW911 z ulicą Pod Lipami. Kierująca pojazdem marki Skoda nie zastosowała się do znaku STOP, zderzając się z samochodem marki Kia. Sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem karnym, kobieta trafiła do szpitala.

Google Maps
Pod Lipami kolizja

Do zdarzenia doszło w czwartek, 9 lutego po godzinie 9.00. Jadąca z Piekar w kierunku Radzionkowa 22-letnia kobieta nie zastosowała się do znaku "STOP" i zderzyła się z samochodem marki Kia.

- Drugim samochodem podróżowała 44-letnia kobieta - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji. - Kierująca skodą została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz nałożono na nią punkty karne - dodaje.

W wyniku kolizji u 22-letniej kobiety doszło do obrażeń odcinka szyjnego kręgosłupa, kobieta została przetransportowana do Piekarskiego Centrum Zdrowia. Obie kobiety były trzeźwe.

Czarny punkt na mapie piekarskich dróg

Jak podkreśla Łukasz Czepkowski, skrzyżowanie ulicy Pod Lipami i DW911 jest czarnym punktem na mapie piekarskich dróg. Natomiast zastępca prezydenta miasta - Krzysztof Turzański kilka dni temu poinformował, że jeszcze w lutym zostanie ogłoszony przetarg na zamontowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach: DW911 z ulicą Pod Lipami, Bednorza z DK94 oraz Bednorza z Roździeńskiego.

Kolizja ulica Bednorza

Może Cię zainteresować:

Zderzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Bednorza z Roździeńskiego. Jeden z pojazdów wjechał w bariery

Autor: Martyna Urban

01/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon