Ulicami miasta przejechali miłośnicy jednośladów. Za nami Piekarska Parada Motocyklowa 2024

W naszym mieście odbyła się druga edycja głośnego wydarzenia. Głośnego, bo silniki setek pojazdów było słychać nie tylko przy Kopcu Wyzwolenia. Na gości czekały też inne atrakcje.

Piekarska Parada Motocyklowa 2024

W sobotę, 6 kwietnia, w mieście można było podziwiać niemały zbiór pojazdów. W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele służb mundurowych. Kierowcy spotkali się na parkingu centrum handlowego przy ul. Karola Miarki. Następnie przejechali przez drogi Piekar. Wzbudzająca zainteresowanie kolumna dotarła do celu. Parada zakończyła się przy Kopcu Wyzwolenia. Tam na ciekawych czekały liczne pojazdy. Oprócz tego goście mogli zobaczyć pokaz ratownictwa z udziałem motocyklisty w wykonaniu przedstawiciela Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Swoje standy miały również niezmotoryzowane piekarskie organizacje: honorowi dawcy krwi z KWK Julian, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Przy Kopcu Wyzwolenia mieszkańcy podziwiali liczne pojazdy. Wśród nich: czterokołowiec Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, czterokołowiec piekarskiego WOPR-u, motoambulans WPR w Katowicach, motocykle i czterokołowce 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz policyjne radiowozy. Była to okazja, by porozmawiać z innymi kierowcami, wymienić się spostrzeżeniami czy nawiązać kontakty. Policjanci przypominali także o zasadach bezpieczeństwa, by każdy spokojnie docierał do celu.

Podróżowanie motocyklem, to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności w kierowaniu motocyklem czy niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego jest przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych - dodają mundurowi.
Piekary slaskie bieg anna brzezinska

Może Cię zainteresować:

Charytatywny event w Piekarach Śląskich. Uczestnicy pobiegną dla Anny Brzezińskiej

Autor: Urszula Gołkowska

10/04/2024

Piekary slaskie gra biblioteka

Może Cię zainteresować:

Zabierz maluchy na rodzinne poszukiwanie skarbu w bibliotecznym ogrodzie w Piekarach Śląskich

Autor: Urszula Gołkowska

05/04/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon