Charytatywny event w Piekarach Śląskich. Uczestnicy pobiegną dla Anny Brzezińskiej

Lubicie aktywność na świeżym powietrzu? W Piekarach Śląskich nadarzy się okazja, by trochę się poruszać i przy okazji zrobić coś dobrego. Celem jest wsparcie chorej na raka nauczycielki z naszego regionu.

Piekary slaskie bieg anna brzezinska

Piekary dla Anny Brzezińskiej

21 kwietnia w naszym mieście odbędzie się Maraton biegowy i Nordic Walking. Zapraszają na niego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00.

- Zmagania polegać będą na pokonywaniu ciągle wyznaczonej pętli o długości ok. 5 km. Każdy z uczestników może pokonać wyznaczoną trasę dowolną ilość razy. Start uczestników ze stadionu MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3, a trasa przebiegać będzie ścieżkami lasu Dioblina - podają organizatorzy.

Na event można zapisywać się do 18 kwietnia. Wpisowe wynosi minimum 20 zł. Pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny. Link do wpłat tutaj. Przy przelewie pamiętajmy o podaniu imienia i nazwiska zawodnika. Rejestracja prowadzone jest przez stronę Elektroniczne Zapisy. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy oraz pamiątkowy certyfikat. Także podczas wydarzenia będzie można wesprzeć zbiórkę, przekazując datki do puszek.

Zebrane środki trafią na konto pani Anny Brzezińskiej. 39-letnia tarnogórzanka jest mamą i żoną. W pracy realizowała się jako nauczycielka. Wszystko stanęło pod znakiem zapytania, kiedy w jej życie wkradła się choroba.

W marcu 2023 roku dowiedziałam się, że zachorowałam na złośliwy nowotwór piersi. Leczenie jest długie i wieloetapowe. Przeszłam jednostronną mastektomię, półroczną chemioterapię, kolejnym etapem jest radioterapia. Po radioterapii lekarze zalecają mi przyjmowanie leku, który niestety nie jest refundowany. Lekarstwo to zwiększa szansę, by nie pojawiły się u mnie przerzuty odległe w kościach lub w mózgu. Koszt miesięczny jest bardzo wysoki, bo to 14 tysięcy złotych. Terapia tym lekiem trwa 2 lata - podaje pani Anna Brzezińska.

Tarnogórzanka jest podopieczną Onkofundacji Alivia. Nie biorąc udziału w biegu także można ją wspomóc przez dołączenie do wspomnianej wyżej elektronicznej zbiórki.

Dominika Gucwa leczenie zbiórka

Może Cię zainteresować:

Piekarzanka - mama 15-letniej Natalii zachorowała na raka. W sieci założono zbiórkę na jej leczenie

Autor: Martyna Urban

26/06/2023

Milosz palaszewski licytacja

Może Cię zainteresować:

Pokonał Double Iron Mana, teraz licytuje koszulkę. Piekarzanin zaprasza do wsparcia młodego Miłosza Pałaszewskiego

Autor: Urszula Gołkowska

12/10/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon