Pokonał Double Iron Mana, teraz licytuje koszulkę. Piekarzanin zaprasza do wsparcia młodego Miłosza Pałaszewskiego

Piotr Brzoska wykazał się nie lada determinacją. Podjął się udziału w wyczynowych zawodach. Teraz sprzedaje swoją pamiątkę z tego wyjątkowego wydarzenia i zaprasza do wsparcia zbiórki na rzecz walczącego z chorobą nastolatka.

Tower Triathlon/zrzutka.pl
Milosz palaszewski licytacja

Double Iron Man dla Miłosza

- W tym roku Miłosza w ramach akcji Góry dla Miłosza wspiera triathlonista i miłośnik gór Piekarzanin Piotr Brzoska. Na ten moment zaliczył on każdy z dystansów Iron Man (triathlon: 3,6 km - pływanie, 180 km -rower, 42,2 km - bieg) kolejno rok po roku: 2018 1/8 (450m/22km/5km), 2019 1/4 (950m /45km/ 10,5km), 2020 1/2 (1,9km/90km/21.1km), 2021 IRON MAN 12h - podaje Urząd Miasta Piekary Śląskie.

Sportowiec postanowił pomóc Miłoszowi Pałaszewskiemu i jego rodzicom. Chłopak urodził się jako wcześniak. Na drodze do samodzielności czeka go długa rehabilitacja. Rodzina Miłosza nie ustaje w zbieraniu środków na lepszą przyszłość dla 11-latka. Triathlonista z Piekar Śląskich zdecydował się dołączyć do akcji.

- Tak jak pisałem, w trakcie przygotowań swój start na dystansie 2x IM dedykowałem Miłoszowi. Do zakończenia zbiórki na rehabilitację jeszcze sporo brakuje, dlatego zapraszam do licytacji mojej koszulki, którą otrzymałem za Double Iron Mana, ma dla mnie wielką wartość. Jest jedyna w swoim rodzaju, bo z pierwszych i jedynych zawodów, jakie odbyły się w Polsce na tym dystansie - stwierdza Piotr Brzoska.

Wyjątkową koszulkę można licytować na facebookowym profilu Tower Triathlon. Aktualnie najwyższa zaproponowana kwota to 110 zł, ale miejmy nadzieję, że jeszcze wzrośnie.

Jak pomóc Miłoszowi?

Młody chłopak musi zmagać się z problemami już od samego początku. Na świat przyszedł za wcześnie, 13 tygodni przed wyznaczonym terminem. Ważył zaledwie 990 g. Rozpoznano u niego cały szereg chorób, w tym mózgowe porażenie dziecięce (niedowład lewostronny), dyzartrię (zaburzenia mowy) oraz niepełnosprawność intelektualną.

- Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań i terapii, które mogą pomóc naszemu dziecku. W tym roku zakupiliśmy platformę wibracyjną Galileo i rozpoczęliśmy terapię w domu. Jesteśmy pewni, że nowe bodźce, których dostarczamy Miłoszowi, pozwolą mu zrobić kolejny milowy krok w rozwoju. W przyszłości chcemy kontynuować rozpoczęte terapie - stwierdzają rodzice Justyna i Mariusz Pałaszewscy.

Mimo wszystkich trudności, z jakimi musi się zmierzyć, rodzina nie traci nadziei, zapału i entuzjazmu. Powstała inicjatywa "Góry dla Miłosza". W jej ramach Miłosz razem z rodzicami pokonuje kolejne pasma. Podczas wypraw nie tylko zbiera pieniądze na dalszą rehabilitację, ale także pokazuje, jak wiele można zdziałać przy odpowiedniej motywacji i wsparciu najbliższych.

- Niestety nasz syn przez swoją niepełnosprawność nie może w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Ale za to w górach radzi sobie doskonale! To wtedy ma okazje pokazać, na co go stać i jakim jest twardzielem! - cieszą się rodzice chłopaka.

Miłosza można wesprzeć poprzez zbiórkę prowadzoną na portalu zrzutka.pl. Udało się już osiągnąć ponad połowę celu, ale do końca brakuje jeszcze 10 090 zł.

Miłosz Pałaszewski

Może Cię zainteresować:

Miłosz Pałaszewski - młody zdobywca najdzikszych gór Europy. Maszeruje mimo przeciwności losu

Autor: Patryk Osadnik

31/07/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon