Tropem Wilczym w Piekarach Śląskich. Bieg poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę, 5 marca 2023 r., pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich odbędzie się piąta edycja Biegu Tropem Wilczym. To wydarzenie poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych.

fot. UM Piekary Śląskie
Piekary slaskie tropem wilczym

Bieg rozpocznie się pod Kopcem Wyzwolenia o godzinie 12.00. Wyznaczona trasa obejmie dystans 1963 metrów. Jak informują w piekarskim Urzędzie Miasta to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

- Bieg nie ma charakteru rywalizacji sportowej, dlatego też czas nie będzie mierzony. Obowiązuje limit 250 uczestników. W biegu mogą wystartować osoby, które ukończyły 16 rok życia – zaznaczają organizatorzy biegu.

Zapisy przyjmowane są pod nr tel 32 768-10-10 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 lub bezpośrednio przed biegiem na terenie Kopca Wyzwolenia i potrwają od godz. 10.30 do 11.45. Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają pamiątkowy medal.

Spod Kopca Wyzwolenia uczestnicy pobiegną w kierunku ul. Jana Pawła II, w dół w stronę ul. Inwalidów Wojennych, gdzie nastąpi nawrotką i powrót tą sama trasą do mety przy Kopcu Wyzwolenia.

W związku z tym wydarzeniem sportowym występować będą utrudnienia w ruchu drogowym. Informujemy kierowców, że 5 marca w godz. 11.50 – 12.50 ulica Jana Pawła II zostanie zamknięta na odcinku od ulicy Inwalidów Wojennych do Drogi wojewódzkiej nr 911.

Organizatorami imprezy są: Miasto Piekary Ślaskie, 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Lecymy Durś.

Ustawka w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Na piekarskiej ustawce zjawili się policjanci. Uczestnicy otrzymali upominki na mecie [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

23/02/2023

Pewnego razu w Piekarach 2

Może Cię zainteresować:

Powstanie druga część książki "Pewnego Razu w Piekarach". Trwa nabór nowych autorów

Autor: Martyna Urban

20/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon