Powstanie druga część książki "Pewnego Razu w Piekarach". Trwa nabór nowych autorów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich wraz z Wydawnictwem Książkowym "HM" ogłosiła nabór do drugiej części antologii „Pewnego razu w Piekarach…”. Poszukiwane są osoby, które w kreatywny i nietuzinkowy sposób chcą opowiedzieć o Piekarach.

Ilustracja wykonana przez Grafiki Śląsk
Pewnego razu w Piekarach 2

5 grudnia 2022 roku miała miejsce premiera książki "Pewnego razu w Piekarach", w której zawarto 13 historii o mieście. Opowieść powstała przy szerokiej współpracy mieszkańców i przyjaciół Piekar Śląskich. Inicjatorem jej powstania jest Jacek Trashy.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich wraz z Wydawnictwem Książkowym "HM" ogłosiła nowy nabór autorów. - Pierwsza część zbioru opowiadań z naszym ukochanym miastem w roli głównej spotkała się z ciepłym przyjęciem czytelników - wyjaśnia MBP w Piekarach. - Niejedna osoba uroniła łzę wzruszenia, dlatego rozpoczęliśmy nabór tekstów do drugiego tomu - dodaje.

Osoby zainteresowane stworzeniem tekstu mogą napisać historię miłosną, humorystyczną, opowieść z życia wziętą, a nawet horror. Jedynym warunkiem jest, by powieść została umiejscowiona w Piekarach. Osoby zainteresowane mogą wysyłać swoje prace na adres mailowy: redakcja@wydawnictwohm.pl. Publikacja możliwa jest zarówno pod imieniem i nazwiskiem jak i pseudonimem lub całkowicie anonimowo. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia.

Ksiązka

Może Cię zainteresować:

Premiera książki "Pewnego razu w Piekarach". To 13 różnych historii o mieście

Autor: Martyna Urban

05/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon