Na piekarskiej ustawce zjawili się policjanci. Uczestnicy otrzymali upominki na mecie [ZDJĘCIA]

Po raz drugi odbyła się Piekarska Ustawka Sportowa. Tym razem uczestnicy wydarzenia pokonali trasę o długości 6 kilometrów od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do Parku w Kamieniu. Na uczestników wydarzenia na mecie czekały upominki.

W środę, 24 lutego o godzinie 18 rozpoczęła się II edycja Piekarskiej Ustawki Sportowej. Uczestnicy wydarzenia mogli pokonać trasę na: rowerze, rolkach, hulajnodze, biegowo lub z kijami. Jedynym warunkiem było przebycie jej w ciągu 60 minut.

Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego - Urszula Koszutska rozdawała na mecie upominki tym, którzy zmierzyli się z całą, sześciokilometrową trasą. Były to m.in. kurtki dla dzieci oraz worki do kolorowania.

Przed wyruszeniem na trasę o zasadach bezpiecznego poruszania się po ścieżkach rowerowych przypomnieli piekarscy policjanci: mł. asp. Aleksandra Zydyk a także mł. asp. Michał Szydłowski. Funkcjonariusze rozdali również opaski odblaskowe. Uczestnikom udało się przed upływem godziny dotrzeć do mety. Do rywalizacji stanęła również prezydent miasta - Sława Umińska-Duraj. Kolejna edycja "ustawki" odbędzie się w marcu.

Piekarska Ustawka

Może Cię zainteresować:

W Piekarach szykuje się ustawka. To kolejna edycja sportowych rywalizacji

Autor: Martyna Urban

22/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon