Remont Szkoły Podstawowej numer 5 dobiegł końca. Młodzież będzie korzystać z ocieplonego budynku

Remont Szkoły Podstawowej nr 5 dobiegł końca. Po ponad roku opóźnień prace remontowe zostały ukończone. W ramach inwestycji wykonane zostały: kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. Dodatkowo wymienione zostało oświetlenie na LEDowe oraz powstał nowy system monitoringu.

Remont opóźnionej o rok inwestycji dobiegł końca. Remont Szkoły Podstawowej nr 5 został zakończony jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Szereg zmian i termomodernizacja budynku szkoły

Wymieniona została instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowej wymianie uległa stolarka okienna i drzwiowa. Działania modernizacyjne przyczynią się do poprawienia izolacyjności termicznej budynku i dachu, co w efekcie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania.

Ocieplono także ściany zewnętrzne budynku. W ramach remontu przeprowadzono także modernizację kuchni, w której zakres wchodziło usunięcie istniejącej kuchni węglowej oraz wymianę jej na kuchnie gazową.

Całkowity koszt prac wyniósł ponad 3,8 mln zł. Remont został dofinansowany środkami z Unii Europejskiej, wydatki kwalifikowane stanowią 962 377,89 zł, zaś wartość dofinansowania 85% wydatków kwalifikowanych tj. 818 021,21 zł.

Problemy ze znalezieniem wykonawcy

Remont szkoły opóźnił się o rok w związku z porzuceniem przez wykonawcę modernizacji. 17 czerwca 2021 roku urząd miasta otrzymał pismo z uzasadnieniem odmowy dalszej części prac remontowych. Kosz modernizacji opiewał wówczas na kwotę 1,7 mln złotych. Następną datę zakończenia prac wyznaczono na koniec wakacji.

- Oświadczam, że w związku z rosnącymi cenami materiałów oraz brakami kadrowymi, które wystąpiły w trakcie wykonywania prac budowlanych jestem zmuszony do odstąpienia wykonania robót zgodnie z umową nr BZP.272-47/21 zawartej w dniu 23.03.2021 r. - napisał ówczesny wykonawca.

Remont szkoły

Może Cię zainteresować:

Remont Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 dobiega końca. Po wakacjach uczniowie powrócą do odnowionych murów

Autor: Martyna Urban

20/05/2022

Czarnek

Może Cię zainteresować:

Mapa szkół wolnych od (s)hit-u w Piekarach Śląskich. W woj. śląskim to aż 500 placówek

Autor: Martyna Urban

25/08/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zmiany w ZSP nr 2 w Piekarach Śląskich

Zmiany w ZSP nr 2 w Piekarach Śląskich

Basen kryta pływalnia

Rada Miasta uchwaliła budżet na rok 2023 - lista inwestycji

Ogród botaniczno sensoryczny Piekary

Ogród sensoryczny powstaje przy Zespole Szkół Specjalnych

Fabryka Footprint

W Piekarach zostanie otwarta fabryka Footprint

Remont przy PCM

Trwa remont podjazdu Piekarskiego Centrum Medycznego

Bloki Osiedle Wieczorka

Nowe oznakowanie bloków na Osiedlu Wieczorka

Zakaz parkowania przy blokach

Przy blokach na os. Wieczorka postawiono słupki