Remont Szkoły Podstawowej numer 5 dobiegł końca. Młodzież będzie korzystać z ocieplonego budynku

Remont Szkoły Podstawowej nr 5 dobiegł końca. Po ponad roku opóźnień prace remontowe zostały ukończone. W ramach inwestycji wykonane zostały: kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. Dodatkowo wymienione zostało oświetlenie na LEDowe oraz powstał nowy system monitoringu.

Remont opóźnionej o rok inwestycji dobiegł końca. Remont Szkoły Podstawowej nr 5 został zakończony jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Szereg zmian i termomodernizacja budynku szkoły

Wymieniona została instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowej wymianie uległa stolarka okienna i drzwiowa. Działania modernizacyjne przyczynią się do poprawienia izolacyjności termicznej budynku i dachu, co w efekcie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania.

Ocieplono także ściany zewnętrzne budynku. W ramach remontu przeprowadzono także modernizację kuchni, w której zakres wchodziło usunięcie istniejącej kuchni węglowej oraz wymianę jej na kuchnie gazową.

Całkowity koszt prac wyniósł ponad 3,8 mln zł. Remont został dofinansowany środkami z Unii Europejskiej, wydatki kwalifikowane stanowią 962 377,89 zł, zaś wartość dofinansowania 85% wydatków kwalifikowanych tj. 818 021,21 zł.

Problemy ze znalezieniem wykonawcy

Remont szkoły opóźnił się o rok w związku z porzuceniem przez wykonawcę modernizacji. 17 czerwca 2021 roku urząd miasta otrzymał pismo z uzasadnieniem odmowy dalszej części prac remontowych. Kosz modernizacji opiewał wówczas na kwotę 1,7 mln złotych. Następną datę zakończenia prac wyznaczono na koniec wakacji.

- Oświadczam, że w związku z rosnącymi cenami materiałów oraz brakami kadrowymi, które wystąpiły w trakcie wykonywania prac budowlanych jestem zmuszony do odstąpienia wykonania robót zgodnie z umową nr BZP.272-47/21 zawartej w dniu 23.03.2021 r. - napisał ówczesny wykonawca.

Remont szkoły

Może Cię zainteresować:

Remont Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 dobiega końca. Po wakacjach uczniowie powrócą do odnowionych murów

Autor: Martyna Urban

20/05/2022

Czarnek

Może Cię zainteresować:

Mapa szkół wolnych od (s)hit-u w Piekarach Śląskich. W woj. śląskim to aż 500 placówek

Autor: Martyna Urban

25/08/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon