Mapa szkół wolnych od (s)hit-u w Piekarach Śląskich. W woj. śląskim to aż 500 placówek

Od kilku dni organizacja pozarządowa "Wolna Szkoła" udostępnia mapę "szkół wolnych od (s)hit-u. Oznacza to, że te placówki od września br. nie będą korzystały z podręcznika autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Do tej pory tylko w naszym województwie 500 szkół zostało umieszczonych na mapie.

Od wtorku, 23 sierpnia trwa akcja mapy "szkół wolnych od (s)hit-u", której inicjatorem jest pozarządowa organizacja "Wolna Szkoła". Pierwszego dnia umieszczonych zostało 1300 szkół, obecnie (25/08, godz: 14:00) liczba ta została zaktualizowana do 2097 placówek.

- Dziękujemy Wam za pomoc w mapowaniu szkół wolnych od (s)HIT-u i prosimy o więcej. Naszym celem jest, by każda szkoła licealna i technikum znalazły się na mapie - podkreślili organizatorzy.

W samych Piekarach Śląskich na mapie umieszczone zostały cztery placówki.

  • Technikum nr 2, gdzie decyzja o wyborze podręcznika zostanie podjęta we wrześniu,
  • Liceum Ogólnokształcące w Akademickim Zespole Szkół, gdzie w programie uwzględniony został podręcznik Nowej Ery
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego, gdzie decyzja zostanie podjęta we wrześniu,
  • Technikum oraz Zespół Szkół nr 1, gdzie decyzja także zostanie podjęta we wrześniu.

W ciągu trzech dni lista placówek, które nie będą używały podręcznika prof. Roszkowskiego wzrosła do 500. Za śląskim znalazło się nawet woj. mazowieckie, których liczba szkół zamieszczonych na mapie wynosi 425.

Mapa szkół wolnych od (S)hit-u

Mapa szkół "wolnych od Czarnka"

Organizacja pozarządowa "Wolna Szkoła" we wtorek, 23 sierpnia udostępniła tzw. "mapę szkół wolnych od (s)hit-u". Na dzień 25 sierpnia do godziny 14 na terenie całego kraju uwzględnionych zostało 2097 szkół.

- Mapa ta jest świadectwem, że nauczycielki i nauczyciele w niemal całej Polsce, korzystając ze swojego prawa do autonomicznej decyzji o wyborze podręcznika, mimo ogromnych nacisków z różnych stron, zdecydowali się ochronić uczniów i uczennice przed indoktrynacją i zapewnić im edukację dobrej jakości - podkreślają inicjatorzy pomysłu.

Należy podkreślić, że szkoły które zostały uwzględnione na mapie to placówki, które: rezygnują z podręcznika prof. Roszkowskiego, wybierają inne wydawnictwa, całkowicie odstępują od książki lub też takie, w których decyzja co do podręcznika zostanie podjęta na początku września.

- W części szkół wolnych (s)HIT-u nauczycielki i nauczyciele czekają na podręcznik innego wydawnictwa, w części nie planują w ogóle korzystania z podręcznika na rzecz własnych materiałów, a w części będą podejmować decyzję we wrześniu - wyjaśniają organizatorzy akcji

Subskrybuj piekary.info

google news icon