Remont Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 dobiega końca. Po wakacjach uczniowie powrócą do odnowionych murów

Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 w Piekarach Śląskich przeszła gruntowny remont. W 2021 roku pojawiły się pierwsze problemy związane ze zmianą wykonawcy. Prace w placówce zakończą się tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Łączny koszt zaplanowanych prac to ponad 4 miliony złotych.

Dobiega końca kompleksowy remont MSP nr 5 w Piekarach. W placówce wykonana zostanie w najbliższym czasie kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. W planach jest także wymienienie oświetlenie na LED-owe oraz powstanie nowego systemu monitoringu zewnętrznego. Dodatkowo wymieniona zostanie instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowo zmieniona na nową zostanie stolarka okienna i drzwiowa.

Inwestycja na 4 miliony złotych

W dwóch trzykondygnacyjnych budynkach przeprowadzone działa modernizacyjne poprawią izolacyjność termiczną budynku oraz dachu. W efekcie szkoła zużywać będzie mniej energii wykorzystywanej do ogrzewania. Dodatkowo uczniowie będą mogli cieszyć się wyremontowaną kuchnią, do której zakupiona zostanie płyta gazowa. Posiłki w stołówce będą jeszcze bardziej smaczne. Już wcześniej urząd miasta zainwestował w remont szkolnego basenu oraz zagospodarowanie terenu przy szkole.

Przypomnijmy, że remont szkoły opóźnił się o rok w związku z porzuceniem przez wykonawcę modernizacji. 17 czerwca 2021 roku um otrzymał pismo z uzasadnieniem odmowy dalszej części prac remontowych. Kosz modernizacji opiewał wówczas na kwotę 1,7 mln złotych. - Oświadczam, że w związku z rosnącymi cenami materiałów oraz brakami kadrowymi, które wystąpiły w trakcie wykonywania prac budowlanych jestem zmuszony do odstąpienia wykonania robót zgodnie z umową nr BZP.272-47/21 zawartej w dniu 23.03.2021 r. - napisał ówczesny wykonawca.

Subskrybuj piekary.info

google news icon