Podsumowanie zbiórki dla piekarskiej ochronki. W ciągu godziny zebrano większą część sumy

9 grudnia zostanie zakończona zbiórka na doposażenie piekarskiej ochronki. Obiekt uległ zniszczeniu wskutek pożaru, do którego doszło pod koniec września. Po nagłośnieniu zbiórki przez piekarskiego społecznika udało zebrać się ponad 60 proc. wyznaczonej kwoty. Obecnie zebrano ponad 8 tysięcy złotych.

Zbiórka na rzecz piekarskiej ochronki rozpoczęła się 25 listopada. Wówczas Radosław Palacz ogłosił, że oprócz wpłat, które zostaną przeznaczone na odbudowę i remont budynku, potrzebne są także przedmioty codziennego użytku.

- Jak wszyscy wiemy, niedawno w Ochronce był pożar, który zdewastował placówkę, oprócz zniszczeń budynku, spaliło się wiele użytecznych rzeczy, w tym między innymi zabawki - informował pod koniec listopada piekarski społecznik.

Mieszkańcy do wyznaczonego punktu przy ul. Wyszyńskiego 46 mogli przynosić m.in.: żywność, środki czystości, zabawki, artykuły szkolne i wiele innych rzeczy. Natomiast na portalu zbieram.pl utworzono zbiórkę finansową, której cel został wyznaczony na kwotę 5 tysięcy złotych

Przełom w trakcie zbiórki

5 grudnia Radosław Palacz na mediach społecznościowych poinformował, że zbiórka nie przebiega pomyślnie, a liczba zabranych przedmiotów codziennego użytku nie wystarczy, by uzupełnić braki w ochronce.

- Powiem Wam szczerze, że gdyby nie uczniowie i ich rodzice ze Szkoły Podstawowej nr.11, oraz dosłownie kilku ludzi którzy przynieśli jedzenie, nie byłoby z czym jechać do Ochronki, do końca zbiorki zostało 5 dni, a jedzenia mamy tyle, że wszystko razem zmieści się do bagażnika toyoty yaris - opisywał Palacz.

Po wpisie zbiórka zyskała na popularności i w ciągu godziny zebrano ponad 60 procent wyznaczonej kwoty - czyli nieco ponad trzy tysiące złotych. - Duma rozpiera, że mam takie zaufanie wśród ludzi - mówił po fakcie społecznik.

Cała kwota została zebrano w dwie godziny po wpisie. Obecnie (kilka godzin przed zakończeniem zbiórki) zebrano ponad osiem tysięcy złotych. Zebrane przedmioty oraz wpłacona suma zostanie przeznaczona na doposażenie i remont ochronki. Zbiórkę do godziny 23:59 9 grudnia można wesprzeć tutaj.

Społecznicy

Może Cię zainteresować:

Zbiórka na wsparcie piekarskiej ochronki. wskutek pożaru spłonęło całe jej wyposażenie

Autor: Martyna Urban

27/11/2022

Rapowe Mikołajki2

Może Cię zainteresować:

Charytatywny koncert "Rapowe Mikołajki". Artyści przeznaczą dochód na wsparcie piekarskiej ochronki

Autor: Martyna Urban

28/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon