Zbiórka na wsparcie piekarskiej ochronki. wskutek pożaru spłonęło całe jej wyposażenie

Pod koniec września 2022 roku doszło do pożaru ochronki charytatywnej na terenie Bazyliki NMP. W pożarze spłonęło całe wyposażenie ochronki - w tym zabawki, akcesoria szkolne i wiele innych. Piekarscy społecznicy postanowili stworzyć zbiórkę, dzięki której magazyn wypełniłby się na nowo.

Społecznicy

26 września w godzinach nocnych doszło do pożaru ochronki charytatywnej mieszczącej się na terenie Bazyliki NMP. Ogień całkowicie zniszczył poszycie dachu, ucierpiało pomieszczenie magazynowe, kuchnia. Doszczętnie spłonęły materiały niezbędne do prowadzenie zajęć. W ogólnym rozrachunku pożar zniszczył 1/3 budynku.

Ochronka Charytatywna przy Bazylice NMP w Piekarach Śląskich zapewniała dzieciom z niezamożnych rodzin ciepłe posiłki, miejsce do odrabiania lekcji, pomoc materialną, a także wsparcie psychologa czy pedagoga.

Wspólnymi siłami wypełnią ochronkę

Piekarscy społecznicy po raz kolejny postanowili stworzyć zbiórkę. Tym razem piekarzanie zbierają materiały, dzięki którym ochronka będzie mogła wznowić swoją działalność. Zbierane są:

  • Jedzenie - puszki, jedzenie w słoikach, makarony, ryż, kasze, mąka, cukier, herbata, słodycze, gorące kubki,
  • Środki czystości i higieniczne - papier toaletowy, dezodoranty damskie i męskie, mydło, szampony, pasty do zębów, żele do mycia, podpaski, płyn do mycia naczyń,
  • Inne - zabawki, skarpety, kalesony, artykuły szkolne, gry planszowe, puzzle, piłki, paletki do ping-ponga, ping-pong.

- Chcesz pomóc dzieciom z rodzin ubogich, teraz masz ku temu najlepszą okazję. Przejrzyj pokój dziecka, spiżarnię itp. jesteśmy pewni, że znajdzie się tam wiele rzeczy, których już nie używasz a nam się przydadzą - zachęcają społecznicy.

Zbiórka trwa od 25 listopada do 10 grudnia do godziny 10:00. Punkt zbiórki mieści się przy ulicy Wyszyńskiego 46.

Zbiórka dla piekarskiej ochronki


Zbiórka na świetlicę przykościelną

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka na odbudowę świetlicy przykościelnej. Pomieszczenie doszczętnie spłonęło podczas pożaru

Autor: Martyna Urban

27/09/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon