Trwa zbiórka na odbudowę świetlicy przykościelnej. Pomieszczenie doszczętnie spłonęło podczas pożaru

Podczas pożaru na terenie bazyliki przy ulicy Ficka w Piekarach doszczętnie spłonął magazynek, w którym składowane były materiały do zajęć lekcyjnych i zabawki dla dzieci. Społecznicy założyli zbiórkę pieniężną, dzięki której będzie można odbudować pomieszczenie.

Zbiórka na świetlicę przykościelną

W poniedziałek, 26 września na terenie Bazyliki mniejszej pw. NMP i Św. Bartłomieja na ulicy Ficka doszło do pożaru. Jedna trzecia budynku uległa spaleniu. Całkowicie zniszczona została ochronka parafialna, w której składowane były materiały szkolne. Siostry zakonne, dzięki materiałom udzielały szeroko pojętej pomocy dzieciom z niezamożnych rodzin.

Zbiórka na odbudowę pomieszczenia

Również w poniedziałek, 26 września założona została zbiórka, na odbudowę ochronki parafialnej. Po wielogodzinnym dogaszaniu pożaru przez strażaków pomieszczenie nie nadaje się do użytku.

- Płomienie strawiły bardzo dużą część dachu, pomieszczeń a cała reszta została zalana przez wodę… Wszystko wygląda fatalnie. Od rana mieszkańcy Piekar Śląskich walczyli z porządkami i ratowali co się da natomiast po tym wszystkim dużo nie zostało - opisuje Maciej Gwóźdź, piekarski społecznik.

Zbiórka została założona na portalu dobrodaj.pl. Na odbudowę pomieszczenia potrzebne jest 10 tysięcy złotych. Obecnie udało się uzbierać już ponad pięć tysięcy. - Chcemy wesprzeć kwotą 10 tysięcy złotych zabezpieczenie ochronki parafialnej oraz naszą tutejszą obecnością wesprzeć parafian bazyliki - wyjaśnia ks. Łukasz Stawarz, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon