Charytatywny koncert "Rapowe Mikołajki". Artyści przeznaczą dochód na wsparcie piekarskiej ochronki

Pod koniec września doszło do pożaru ochronki charytatywnej mieszczącej się na terenie Bazyliki Najświętszej Marii Panny. Spaleniu uległo całe wyposażenie, w tym: artykuły szkolne, odzież i zabawki. Trzech raperów, w tym jeden pochodzący z Piekar Śląskich - Sławomir Solawa, postanowili w tym celu zorganizować koncert charytatywny.

26 września w godzinach nocnych doszło do pożaru ochronki charytatywnej mieszczącej się na terenie Bazyliki NMP. Ogień całkowicie zniszczył poszycie dachu, ucierpiało pomieszczenie magazynowe, kuchnia. Doszczętnie spłonęły materiały niezbędne do prowadzenie zajęć. W ogólnym rozrachunku pożar zniszczył 1/3 budynku.

Ochronka Charytatywna przy Bazylice NMP w Piekarach Śląskich zapewniała dzieciom z niezamożnych rodzin ciepłe posiłki, miejsce do odrabiania lekcji, pomoc materialną, a także wsparcie psychologa czy pedagoga.

Rapowe Mikołajki charytatywnie

Sławomir Solawa pochodzi z Piekar Śląskich. Jak wyjaśnia w młodości korzystał z ochronki charytatywnej, dlatego jej los jest mu bliski. Razem z trojgiem zaprzyjaźnionych raperów zorganizują mikołajkowy koncert. 9 grudnia w Clubie Comityva 2.0 przy ulicy Małachowskiego 17a w Sosnowcu zagrają: DOBRRO, JULIX, BYJLON I HANNA SOPILKA.

- Gdy dowiedziałem się o tym co się wydarzyło, postanowiłem zorganizować charytatywną imprezę - wyjaśnia Sławomir Solawa. Dwa dni później napisałem do klubu czy udostępnią nam lokal. W krótkim czasie zorganizowaliśmy sprzedaż biletów. Artyści sami się zgłaszali by pomóc i wystąpić - dodaje.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety wstępu kosztują 10 złotych, natomiast preorder, w którego skład wchodzi: płyta, koncert oraz "after" to kwota rzędu 25 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na doposażenie piekarskiej ochronki. Link do wydarzenia jest dostępny tutaj.

AKTUALIZACJA - 02.12.2022 r.

Z powodu choroby organizatora koncert przełożono na 14 stycznia 2023 roku. Zakupione dotąd bilety nie tracą ważności - będą obowiązywały w dniu imprezy.

Społecznicy

Może Cię zainteresować:

Zbiórka na wsparcie piekarskiej ochronki. wskutek pożaru spłonęło całe jej wyposażenie

Autor: Martyna Urban

27/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekarska ochronka

Przełożony koncert "Rapowe Mikołajki" odbędzie się w sobotę

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Bytom festiwal gorczycki

Koncert w Bytomiu zainauguruje Festiwal im. Gorczyckiego

Niklaus Pieron w Piekarach

Niklaus Pieron nakręcił vlog o Piekarach Śląskich

Koniec punktu zbiórki przy ulicy Ziętka

Punkt pomocy dla Ukrainy przy ul. Ziętka został zamknięty

Kopiec Wyzwolenia Piekary

Pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się festyn rodzinny

Spektakl byk MDK Piekary

Spektakl "Byk" w reżyserii Twardocha i Talarczyka w MDK