Piekary Śląskie: Termomodernizacja przy ul. Roczkowskiego zakończona. Inwestycja możliwa dzięki programowi TERMO

Kolejna termomodernizacja na Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich zrealizowana. Inwestycja była możliwa dzięki programowi TERMO.

Termomodernizacja przy ul. Roczkowskiego

Zakończono termomodernizację budynku przy ulicy Roczkowskiego 2-4 w Piekarach Śląskich. Zadanie realizował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Inwestycja była możliwa dzięki programowi TERMO, którego operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

Na ten cel Wspólnoty Mieszkaniowe, w pierwszej kolejności musiały uzyskać finansowanie inwestycji z banku komercyjnego, który ma podpisaną umowę z BGK na obsługę TERMO. Następnie składały wniosek o uzyskanie premii remontowej. Zakres prac przy ul. Roczkowskiego objął:

  • docieplenie ścian zewnętrznych,
  • docieplenie ścian cokołu,
  • wymianę okien piwnicznych,
  • remont balkonów,
  • remont pokrycia dachu,
  • remont kominów,
  • remont wejścia do budynku.

25% kosztów z premii remontowej

Wspólnota Mieszkaniowa Roczkowskiego 2 na realizację zadania pn.: „Termomodernizacja budynku mieszkalnego Wspólnoty Mieszkaniowej przy Ks. J. Roczkowskiego 2 w Piekarach Śląskich” otrzymała premię remontową w wysokości 308.035,13 zł. Koszt całkowity zadania to 829.118,42 zł. Wspólnota Mieszkaniowa Roczkowskiego 4 na realizację zadania otrzymała maksymalną wartość premii remontowej - 311.435,40 zł. W tym przypadku koszt całkowity zadania to kwota 835.903,06 zł.

- Wysokość premii stanowi 25% kosztów przedsięwzięcia remontowego. Premia remontowa zaś wypłacona zostanie po zrealizowaniu inwestycji, zgodnie z projektem budowlanym i jej rozliczeniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Premia remontowa wypłacona przez BGK jest przeznaczona na spłatę części kredytu zaciągniętego w banku kredytującym inwestycję - dodaje Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy piekarskiego Urzędu Miasta.
Mdk 2 piekary slaskie zajecia zapisy

Może Cię zainteresować:

MDK 2 w Piekarach Śląskich rekrutuje. Na chętnych czekają zajęcia plastyczne, ruchowe, muzyczne...

Autor: Urszula Gołkowska

05/06/2024

Mpwik piekary

Może Cię zainteresować:

Piekary chcą mieć "własną wodę". Dzięki temu ceny w mieście mogą się zmniejszyć

Autor: Urszula Gołkowska

03/06/2024

Piekary slaskie inicjatywa lokalna

Może Cię zainteresować:

Mieszkańcy mogą zmienić Piekary. Trwa przyjmowanie wniosków w ramach inicjatywy lokalnej

Autor: Urszula Gołkowska

29/05/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon