Mieszkańcy mogą zmienić Piekary. Trwa przyjmowanie wniosków w ramach inicjatywy lokalnej

Chętni mają okazję, by zrealizować swoje własne plany i projekty przy wsparciu Urzędu Miasta. Wystarczy złożyć dokumenty do 1 czerwca. Co warto wiedzieć?

Piekary slaskie inicjatywa lokalna

Inicjatywa lokalna w Piekarach Śląskich

Masz ciekawy pomysł, ale nie posiadasz środków na jego realizację? Piekarski samorząd wychodzi na naprzeciw. W ramach inicjatywy lokalnej mieszkańcy oraz organizacje mogą zawnioskować o dofinansowanie projektów. Dokumenty są przyjmowane cztery razy w roku:

  • do 1 marca
  • do 1 czerwca
  • do 1 września
  • do 1 grudnia
- Inicjatywa lokalna stanowi istotne narzędzie poszerzania partycypacji obywateli w funkcjonowaniu samorządu terytorialnego. Stworzenie możliwości zgłaszania wniosków o realizację zadania publicznego we współpracy z Miastem, pozwala na wykorzystanie potencjału mieszkańców, a ponadto skutecznie poprawia jakość działania samorządu, który odpowiada w tym zakresie na zapotrzebowania społeczności lokalnej - czytamy w uzasadnieniu uchwały dotyczącej inicjatywy lokalnej.

Proponowane projekty mogą dotyczyć bardzo wielu aspektów, na przykład: działalności wspomagającej rozwój wspólnot lokalnych, obejmującej w szczególności budowę, rozbudowę lub remont dróg, działalności charytatywnej, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego czy działalności w sferze kultury fizycznej i turystyki. Potrzebne dokumenty znajdziemy TUTAJ.

Dzięki inicjatywie lokalnej udało się zrealizować już wiele zadań. Wśród nich znalazły się niedawno: Jubileusz 100-lecia I LO im. Króla Jana III Sobieskiego, Lokalna Akcja na Rzecz Bezpieczeństwa Jeży, Młodosfera Kulinarna, wystawa fotografii "Abstrakcyjne widzenie", a także Wzbudzenie tożsamości lokalnej w nastolatkach poprzez tworzenie, obcowanie ze sztuką i kulturą Piekar Śląskich.

Piekary slaskie budzet obywatelski

Może Cię zainteresować:

Budżet Obywatelski na 2025 rok. Co ciekawego zaproponowali mieszkańcy tym razem?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2024

Piekary slaskie miasteczko rowerowe i pumptrack 7

Może Cię zainteresować:

W Piekarach Śląskich powstają miasteczko rowerowe i pumptrack. To będzie nowe miejsce aktywnego wypoczynku. Kiedy otwarcie?

Autor: Redakcja

29/03/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon