Piekarski Wieczór Muzyczny już we wtorek 10 października. Muzyka z płyt winylowych w Spółdzielczym Domu Muzycznym

W Spółdzielczym Domu Kultury w Piekarach Śląskich jutro, we wtorek 10 października 2023 r. odbędzie się pierwszy Piekarski Wieczór Muzyczny, czyli muzyka z winyli z komentarzem Łukasza Ściebiorowskiego.

Pixabay
Winyl

Spółdzielczy Dom Kultury w Piekarach Śląskich zaprasza we wtorek, 10 października 2023 r., na Piekarski Wieczór Muzyczny.

Piekarski Wieczór Muzyczny
10 października, godz. 20.00
Spółdzielczy Dom Kultury, ul. Kazimierza Wielkiego 1
wstęp wolny

- Narodowe Czytanie to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Polsce. W Piekarach Śląskich chcemy zainicjować pomysł Narodowego Słuchania Muzyki. Piekarski Wieczór Muzyczny będzie okazją do wysłuchania wybranych utworów z winylowych płyt kultowych polskich wykonawców. Jako inicjator wydarzenia przybliżę ciekawostki i anegdoty związane z wybranymi wykonawcami i utworami - dodaje Łukasz Ściebiorowski

Z płyt winylowych posłuchamy muzyki zespołu Budka Suflera oraz muzyki filmowej autorstwa Andrzeja Korzyńskiego. Korzyński był twórcą popularnej w latach 80. postaci Franka Kimono, w którą wcielał się aktor Piotr Fronczewski, a także autorem wykonywanych przez niego piosenek. W 1991 napisał z kolei słowa do piosenki "Mydełko Fa", wykonywanej przez Marlenę Drozdowską i Marka Kondrata.

Muzyczną ucztę komentarzem uzupełni Łukasz Ściebiorowski.

Zakończył się remont ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Są dodatkowe fundusze, będą kolejne remonty dróg. „Uda się także wybudować od podstaw ul. Radzionkowską”

Autor: Redakcja

07/10/2023

UTW Piekary Śląskie

Może Cię zainteresować:

Kolejny rok akademicki piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku został zainaugurowany. Wśród zajęć nauka języków obcych, historia, psychologia...

Autor: Redakcja

04/10/2023

Małżeńskie jubileusze w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Sześć dekad miłości w Piekarach Śląskich. Małżonkowie świętowali wyjątkowe rocznice ślubu

Autor: Urszula Gołkowska

03/10/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon