Kolejny rok akademicki piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku został zainaugurowany. Wśród zajęć nauka języków obcych, historia, psychologia...

Wpierw uczniowie, a teraz studenci. I choć ich wakacje były o miesiąc dłuższe, to tak samo teraz będą musieli zabrać się do pracy… a raczej zajęć. A tych cała masa. Jak i chętnych do rozpoczęcia nowego roku akademickiego w Piekarskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Fot. FB/ UTW Piekary Śląskie
UTW Piekary Śląskie

Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października w auli Akademickiego Zespołu Szkół. To już osiemnasty raz, gdy słuchacze piekarskiego UTW, przy dźwiękach hymnu Gaudeamus Igitur otrzymali legitymacje.

– Wasza instytucja powołana w celu aktywizacji intelektualnej, społecznej i fizycznej osób starszych, przyczynia się poprzez swoją działalność do poszerzania wiedzy i umiejętności seniorów, a także dostarcza im wiedzę na temat interesujących dla nich zagadnień – powiedziała podczas inauguracji Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

A tych zagadnień w nowym roku akademickim co nie miara. Wśród nich, m.in. nauka języków obcych, zajęcia komputerowe, turystyka i rekreacja, kulinarne ABC, fakultet historyczny czy psychologia szczęścia.

Słuchacze będą mieli także szansę zapoznać się „z kulturą na ty”, odkryć swoje ukryte talenty w klubie plastycznym „Tęcza” czy podczas licznych zajęć sportowych, takich jak pilates, joga czy nordic walking. W planie zajęć znalazły się też warsztaty florystyki, zdobienia i dekoracji, akademia śpiewu i humoru czy kurs samoobrony.

Słuchaczem może zostać każda osoba powyżej 50. roku życia. Wystarczy zadzwonić pod numer 32/ 287 95 66. Zapisy odbywają się codziennie w Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich przy ul. Roździeńskiego 99.

Małżeńskie jubileusze w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Sześć dekad miłości w Piekarach Śląskich. Małżonkowie świętowali wyjątkowe rocznice ślubu

Autor: Urszula Gołkowska

03/10/2023

Pielęgniarki nagrodzone

Może Cię zainteresować:

Piekarskie pielęgniarki wyróżnione. Otrzymały nagrody za m.in. wzorowe wykonywanie obowiązków

Autor: Martyna Urban

20/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon