Są dodatkowe fundusze, będą kolejne remonty dróg. „Uda się także wybudować od podstaw ul. Radzionkowską”

Do tej pory w miejskim budżecie znalazło się 100 mln zł na projekty infrastrukturalne, w tym aż 50 mln na remonty newralgicznych dróg. Teraz udało się pozyskać dodatkowe środki, dzięki którym uda się zmodernizować kolejne odcinki. Do wykorzystania jest 11,2 mln zł.

Fot. FB/ Miasto Piekary Śląskie
Zakończył się remont ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich

Dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład ul. Kotuchy i Roździeńskiego zostaną naprawione, co sprawi że dalsza rewitalizacja dzielnicy będzie możliwa. Poprawi to nie tylko komunikację w mieście, ale także w regionie. Bo drogi te stanowią oś komunikacji pomiędzy Zagłębiem, a Bytomiem.

Środki pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych z przeznaczeniem na modernizację dróg Kotuchy i Roździeńskiego. Dzięki otrzymanej dotacji uda się także wybudować od podstaw ul. Radzionkowską – informują władze miasta.

Poza tym, w mieście realizowane są przebudowy innych piekarskich ulic. Takich jak, m.in. Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa, Jasna, Cicha, Darwina, a także Kawalca i Radzionkowska. Łączny koszt to blisko 27 mln zł. Prace powinny zakończyć się do końca roku.

Nowy plac zabaw w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Nowy plac zabaw w Piekarach Śląskich już opanowany przez maluchy. Powstał dzięki mieszkańcom

Autor: Urszula Gołkowska

28/09/2023

Inicjatywa Lokalna w Piekarach Śląskich Wybrano kolejne zadania do realizacji

Może Cię zainteresować:

Inicjatywa Lokalna w Piekarach Śląskich. Wybrano kolejne zadania do realizacji

Autor: Redakcja

28/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon