Piekarski radny ponownie pomaga rozliczyć PITy. Pomoc można uzyskać przy Miejskim Domu Kultury

Maciej Czempiel - radny Piekar Śląskich od lat pomaga mieszkańcom w wypełnianiu deklaracji PIT. Również w tym roku piekarzanie mogą uzyskać bezpłatną pomoc w rozliczeniu podatkowym. Radny przyjmuje chętne osoby w punkcie zlokalizowanym przy Miejskim Domu Kultury.

FB Maciej Czempiel
Maciej Czempiel rozliczanie PITów

W czwartek, 16 lutego rozpoczęła się akcja "Bezpłatne rozliczanie deklaracji PIT". Radny Rady Miasta Maciej Czempiel codziennie od poniedziałku do piątku będzie pomagał rozliczać piekarzanom PITy. Radny będzie przyjmować chętnych w godzinach 14.00 - 15.30 do 2 maja 2023 roku przy Miejskim Domu Kultury.

Maciej Czempiel zachęca także mieszkańców wraz z innymi radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych do pozostawienia 1,5% swojego podatku w Piekarach Śląskich, dzięki któremu realizowanych jest wiele projektów, jak np. "Noc Spadających Gwiazd".

Ponad osiem tysięcy rozliczonych PITów

Radny wyjaśnia, że w pierwszych edycjach z akcji korzystały głównie osoby starsze i niepełnosprawne i to one najczęściej obawiały się nowego rodzaju rozliczeń.

- Zgłaszali się do mnie mieszkańcy, którzy myśleli, że za rozliczenie zeznania trzeba dodatkowo płacić. Nie wiedzieli, że w większości przypadków dzięki PIT-owi można uzyskać zwrot środków finansowych - tłumaczy Maciej Czempiel.

W 2022 roku na początku akcji radny wypełniał dziennie około 100 PITów. Przez kilka lat akcji Maciej Czempiel rozliczył ich ponad osiem tysięcy.

Kolejka do wypełnienia pitu maciej czempiel

Może Cię zainteresować:

Radny po raz kolejny pomaga wypełniać PIT-y mieszkańcom. Do tej pory było to 7,5 tys. zeznań podatkowych

Autor: Martyna Urban

17/02/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon