Nowy rok - nowe inwestycje. Co ciekawego ma się pojawić w Piekarach Śląskich?

Urząd Miasta przedstawił plan na kolejne 12 miesięcy. Wiemy, co ma pojawić się w przestrzeni publicznej. Park międzyosiedlowy z pumptruckiem dla rowerów, remonty dróg czy termomodernizacja budynków komunalnych to tylko część zamierzonych zadań.

Inwestycje na 2024 rok w Piekarach Śląskich

Wielu mieszkańców z niecierpliwością czeka na realizację ważnych dla lokalnej społeczności projektów. Co zaplanowały władze miasta na ten rok? Urząd przedstawił spis najważniejszych zadań. Łącznie na inwestycje przeznaczona zostanie kwota wnosząca ponad 77 mln zł.

Jednym z istotniejszych przedsięwzięć jest budowa kompleksu basenowego. Aktualnie inwestycja pozostaje na etapie opracowywania dokumentacji projektowej. W pierwszej połowie roku ta część ma zostać zamknięta i możliwe będzie przejście do procedury samej budowy. Przypomnijmy, że w ramach kompleksu powstanie: kryty basen, strefa spa z siłownią, strefa fitness, ścianka wspinaczkowa, hala oraz strzelnica sportowa. Łączna wartość inwestycji może wynieść powyżej 100 mln zł.

Kolejne ważne zadania to remonty dróg. Miasto otrzymało dofinansowanie na modernizację ul. Kotuchy i Roździeńskiego. Trwają także działania dotyczące ul. Bytomskiej. W tym roku prace obejmą odcinek od ul. Jana Pawła II do ul. Tarnogórskiej. Z inwestycji ucieszą się także piesi i rowerzyści. Z myślą o nich urząd zamierza wybudować połączenia w rejonie DW911, ul. K. Miarki, ul. Podmiejskiej. Ma powstać także nowa sygnalizacja w mieście i rozbudowa infrastruktury drogowej. Urząd przekaże na ten cel 12,4 mln zł w 2024 roku.

Nowy plac zabaw na osiedlu Wieczorka gotowy. Usprawni koordynację ruchową dzieci

Trwa realizacja zadania zagospodarowania terenu w rejonie ul. Armii Krajowej, w ramach którego powstanie park międzyosiedlowy z pumptruckiem dla rowerów. Ciąg dalszy robót zobaczymy także przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Przypomnijmy, że niedawno obiekt ten przeszedł termomodernizację i remont. Prace jednak jeszcze się nie skończyły. Miasto zamierza zagospodarować przestrzeń przy budynku, co pochłonie około 2 mln zł. Obiekty komunalne czekają zmiany. Samorząd wyda ponad 5 mln zł na ich termomodernizację. Urząd zamierza także finansowo wesprzeć spółkę Nieruchomości-Brzeziny, przekazując prawie 3 mln zł. Warto wspomnieć także o inwestycji realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt może ucieszyć rodziców uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Dąbrówce Wielkiej. Przy placówce zostanie wykonane utwardzenie terenu i strefa kiss&ride.

W kwestii projektów, przygotowane zostaną kolejne z nich dla nowych inwestycji. Dotyczyć będą następujących zadań: modernizacja hali sportowej przy ul. Ziętka, dla ulic – Zamkowa, Czołgistów, Sadowskiego, Nankera, łącznik Darwina z Parkiem Międzyosiedlowym, chodnik na ul. Dąbrówki, kontynuacja ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Oświęcimskiej i Partyzantów oraz Jana Pawła II, Bytomskiej i Tarnogórskiej.

- Nie są to oczywiście wszystkie inwestycje, jakie zamierzamy realizować w obecnym roku, ale jedynie te najistotniejsze. Razem zmieniamy Piekary Śląskie – kolejny rok! - podsumowują urzędnicy miejscy.
Remont MDK w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Młodzieżowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich jak nowy. Zobaczcie, jak zmienił się ten budynek

Autor: Urszula Gołkowska

20/11/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon