Nowy plac zabaw na osiedlu Wieczorka gotowy. Usprawni koordynacje ruchową dzieci

W połowie 2022 roku ogłoszono listę zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wówczas na drugim miejscu znalazła się inicjatywa stworzenia placu usprawnienia ruchowego na terenie osiedla Wieczorka. Prace zostały zakończone na początku sierpnia, a plac zabaw oddany do użytku.

Nowy plac zabaw na osiedlu Wieczorka gotowy

Dokładnie 29 czerwca 2022 roku piekarski magistrat ogłosił wyniki głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023. Do inicjatywy zgłoszono 33 projekty, stworzone przez mieszkańców miasta. Jednym z nich był "Plac usprawnienia ruchowego", którego wartość szacowano wówczas na 140 tysięcy złotych.

- Przy Zespole Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich zakończył się montaż "Placu usprawniania ruchowego" za kwotę nieco ponad 134 tys. zł. Projekt ten miał drugi wynik w zeszłorocznym głosowaniu. Zastąpi też znajdujący się dotychczas, po drugiej stronie ul. Armii Krajowej, stary i wysłużony plac zabaw - wyjaśnia piekarski magistrat.

Dzięki inwestycji nie tylko poprawi się koordynacja ruchowa dzieci, ale obiekt zastąpi plac zabaw po drugiej stronie ulicy Armii Krajowej. Plac wyposażono w m.in. huśtawkę typu bocianie gniazdo (koszt między 8 a 12 tys. zł), huśtawkę podwójną (koszt ok 13,5 tys.) i wiele innych urządzeń zabawowych.

Efekt finalny przypadł do gustu mieszkańcom miasta. - "Ładniejszy niż w parku w Kamieniu", "Super jutro mam zamiar się tam wybrać dziećmi", "Świetne miejsce, dzieci są bardzo zadowolone dziękujemy" - komentują nową inwestycję rodzice.

   Awaria na placu zabaw

   Może Cię zainteresować:

   Niebezpieczny incydent na placu zabaw w Dąbrówce Wielkiej. Urządzenie zabawowe spadło na stopę dziewczynki

   Autor: Martyna Urban

   04/08/2023

   Subskrybuj piekary.info

   google news icon