Niebezpieczny incydent na placu zabaw w Dąbrówce Wielkiej. Urządzenie zabawowe spadło na stopę dziewczynki

Na placu zabaw przy stadionie Klubu Sportowego Orkan doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Jedno z urządzeń zabawowych uległo awarii podczas korzystania z niego. Urządzenie spadło na stopę dziewczynki. Mieszkańcy miasta zwracają uwagę, że plac zabaw wymaga modernizacji. - Gdy coś się stanie, kto weźmie za to odpowiedzialność? - pyta piekarzanka.

SPI
Awaria na placu zabaw

Niebezpieczny incydent na placu zabaw w Dąbrówce

Do opisanej sytuacji doszło w środę, 2 sierpnia. Mieszkaniec Piekar Śląskich był świadkiem, gdy około 7-letnia dziewczynka spadła z urządzenia zabawowego typu bujak.

- Okazało się, że ze starości złamała się sprężyna. Konstrukcja spadła dziewczynce na stopę. Dziewczynka zdążyła trochę zamortyzować upadek, niestety przy młodszym dziecku mogłoby się to skończyć o wiele gorzej - relacjonuje piekarzanin.

Jak dodaje, na szczęście dziewczynka nie doznała żadnego poważnego urazu. Usterka została zgłoszona do Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich. Jednak sytuacja mogła skończyć się o wiele gorzej. Sprawę skomentowali także inni mieszkańcy miasta, których zdaniem, plac zabaw od początku, czyli od 2017 roku został wadliwie wykonany. - Ten plac zabaw już w momencie oddania go do użytku był wykonany z elementów z odzysku - z pozostałości po innym placu zabaw - komentuje mieszkaniec miasta.

Przypomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 zrealizowany został projekt pn. Dąbrówka Wielka, którego celem była poprawa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy obiekcie sportowym MOSIR przy ul. Szymanowskiego 2b w Piekarach Śląskich.

Wówczas poszerzano bazę rekreacyjno-sportową o boisko do siatkówki plażowej jak i siłownię zewnętrzną. Jednak jak podsumowują piekarzanie plac zabaw najprawdopodobniej powstał z pozostałości po innym obiekcie w Brzezinach Śląskich.

Rozpoczęła się budowa pumptrucku

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęła się budowa pumptrucku. W rejonie ul. Armii Krajowej powstanie także miasteczko rowerowe

Autor: Martyna Urban

14/06/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon