Rozpoczęła się budowa pumptrucku. W rejonie ul. Armii Krajowej powstanie także miasteczko rowerowe

W rejonie ulicy Armii Krajowej rozpoczęła się budowa pumptrucku oraz miasteczka rowerowego. Inwestycja warta kilka milionów powstaje w parku międzyosiedlowym w rejonie ulicy Armii Krajowej. W 2023 roku pochłonie połowę przeznaczonych na ten cel środków.

Krzysztof Turzański
Rozpoczęła się budowa pumptrucku

Ruszyły prace w parku międzyosiedlowym, gdzie powstaje wyczekiwany przez młodych mieszkańców Piekar pumptruck oraz miasteczko rowerowe dla dzieci. Inwestycja powstaje obok wybiegu dla psów i w miejscu starego placu zabaw.

- Inwestycja zakończy się w przyszłym roku, choć wykonawca nie wyklucza przyspieszenia prac. To będzie kolejny, fajnie zagospodarowany teren dla osób spędzających aktywnie czas - poinformował Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta.

Inwestycja warta 5 milionów złotych powstaje w Piekarach

Przypomnijmy, że pumptrack będzie torem wykonanym w technologii lanego betonu. Składać się będzie z muld, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby umożliwić rozpędzenie i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Z obiektu będą mogły skorzystać z osoby w każdym wieku i różnym stopniu zaawansowania koordynacji ruchowej.

- Na terenie parku powstanie dynamiczny rowerowy pumptrack. To miejsce pełne niesamowitych wzniesień i zakrętów, które umożliwią Wam jazdę bez pedałowania - wyjaśnia Daniel Pliszka, radny Rady Miejskiej w Piekarach.

Natomiast miasteczko ruchu drogowego, usytuowane będzie w północnej części parku. Obiekt zbudowany będzie z dróg o szerokości maksymalnie 2 metrów, przeszkód typowych dla sytuacji na drodze np. przejazd kolejowy. Dodatkowo na torze pojawią się znaki drogowe pionowe oraz poziome, namalowane na jezdni.

Ponadto położone zostaną również chodniki z kostki betonowej bezfazowej. Na terenie parku znajdą się także: ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz stojaki na rowery. Na obszarze parku zasadzone zostaną także drzewa - jesion wyniosły, dąb szypułkowy oraz lipa drobnolistna.

Pumptruck w Piekarach
wizualizacja pumptrucku
Park międzyosiedlowy na Osiedlu Wieczorka

Może Cię zainteresować:

4,5 miliona złotych na Osiedle Wieczorka. Na jego terenie powstanie park międzyosiedlowy

Autor: Martyna Urban

02/06/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon