4,5 miliona złotych na Osiedle Wieczorka. Na jego terenie powstanie park międzyosiedlowy

Dzięki Programowi Inwestycji Strategicznych Piekary Śląskie otrzymają 4,5 miliona złotych na zagospodarowanie terenu Osiedla Wieczorka. Przy ulicy Armii Krajowej powstanie park międzyosiedlowy, gdzie zlokalizowany zostanie m.in. pumptrack, czyli tor rowerowy. Łącznie miasto na inwestycje otrzyma 23,5 mln zł.

Zdjęcie ilustracyjne
Park międzyosiedlowy na Osiedlu Wieczorka

W poniedziałek, 30 maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Piekary Śląskie łącznie otrzymają 23,5 miliona złotych na przeprowadzenie inwestycji w mieście. Pieniądze zostaną przeznaczone na wybudowanie: parku międzyosiedlowego, chodnika i ścieżki rowerowej z ulicy Miarki na Podmiejską wraz z przejściem przez skrzyżowanie z DW911 oraz postawienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach: DW911/Pod Lipami; Bednorza/Roździeńskiego oraz Bednorza/DK94.

- Cieszę się, że będą realizowane kolejne potrzebne inwestycje, na które czekają mieszkańcy Piekar Śląskich. Ważna jest każda złotówka, która trafia do śląskich miast, bo oczekiwania mieszkańców są duże, a naszą rolą jest je spełniać. Gratuluję przygotowania dobrych wniosków, a teraz życzę udanej realizacji prac – mówi senator Dorota Tobiszowska, która pomogła w uzyskaniu środków.

Park międzyosiedlowy przy ul. Armii Krajowej

Piekary Śląskie otrzymają dofinansowanie na m.in. realizację projektu “Zagospodarowanie terenu w rejonie ul. Armii Krajowej w Piekarach Śląskich” o wartości 4,5 mln zł. W jego ramach powstanie park międzyosiedlowy.

- Główne założenia projektu są nadal w trakcie prac wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej. Na chwilę obecną można powiedzieć, że zagospodarowany zostanie teren pod liniami wysokiego napięcia w okolicy Metropolitalnej Łąki Kwietnej oraz teraz wokół wybiegu dla psów - tłumaczy Daniel Pliszka, radny Rady Miasta.

Na terenie parku wybudowany zostanie pumptruck, czyli specjalnie przygotowany tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zbudowany zostanie z szybkich zakrętów i muld. - Jako Radni Obywatelskiego Klubu Radnych jesteśmy bardzo szczęśliwi, że miasto rozwija się w tak szybkim tempie. Staje się ono coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Całkowity obraz inwestycji przy ul. Armii Krajowej będzie gotowy dopiero w przyszłym tygodniu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon