Nie żyje Roman Boroń. Był wieloletnim pracownikiem MSP nr 12 i miłośnikiem sportu

Miejska Szkoła Podstawowa nr 12 poinformowała o śmierci Romana Boronia. Piekarzanin przez wiele lat pracował jako nauczyciel. - Pan Roman przez całe życie inspirował i wychowywał kolejne pokolenia piekarskiej młodzieży - wspominają pracownicy placówki.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 12
Boroń Roman nie żyje

Nie żyje Roman Boroń - pedagog, nauczyciel i miłośnik sportu

- Z przykrością informujemy, że zmarł Roman Boroń - wieloletni pracownik MSP12, nauczyciel, pedagog, animator, miłośnik i propagator sportu, z którym był nierozerwalnie związany do samego końca - poinformowała 3 czerwca MSP nr 12 w Piekarach Śląskich.

Pedagog przez wiele lat inspirował piekarską młodzież. Zachęcał do uprawiania sportu, dając dobry przykład młodym. - Dziś w wielu szkołach pracują nauczyciele dla których był mentorem, a na orlikach i boiskach spotkać można niezliczoną liczbę jego wychowanków. Praca, którą Pan Romek wykonał odcisnęła trwały ślad na wielu ludziach, a echa jego donośnego śmiechu już na zawsze będą odbijać się między murami Dwunastki - podkreśliła dyrekcja szkoły.

Pogrzeb Romana Boronia odbędzie się w parafii św. ap. Piotra i Pawła w Piekarach, 7 czerwca o godzinie 9.00.

To kolejna smutna wiadomość dla piekarskiej społeczności w ostatnich miesiącach. 12 stycznia 2023 roku odszedł Janusz Oster, wieloletni dziennikarz Radia Piekary. Pod koniec kwietnia pożegnano też Andrzeja Budzika, który zapisał się w historii piekarskiego sportu.

Janusz Oster

Może Cię zainteresować:

W wieku 78 lat zmarł Janusz Oster. Był kierownikiem sekcji piłki nożnej KS Górnik Zabrze

Autor: Martyna Urban

12/01/2023

Andrzej budzik

Może Cię zainteresować:

Zmarł Andrzej Budzik z Piekar Śląskich. Był cenionym trenerem i "nauczycielem z powołania"

Autor: Redakcja

30/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon