W wieku 78 lat zmarł Janusz Oster. Był kierownikiem sekcji piłki nożnej KS Górnik Zabrze

12 stycznia 2023 roku w wieku 78 lat zmarł Janusz Oster. W trakcie kariery zawodowej pracował na stanowisku kierownika sekcji piłki nożnej KS Górnik Zabrze. Był również dziennikarzem Radia Piekary i Radia Silesia. Janusz Oster przegrał walkę z ciężką chorobą.

www.slzpn.pl
Janusz Oster

Janusz Oster urodził się 1944 roku w Nowym Sączu. W latach 80. był kierownikiem sekcji piłki nożnej KS Górnik Zabrze. W latach 1984-1989 świętował z klubem jego największe sukcesy. Zanim przeszedł do Górnika pracował jako drugi trener w Klubie Piłki Ręcznej Ruch Chorzów, z którym jako asystent zdobył ostatnie mistrzostwo Polski. Pracował również jako dziennikarz Radia Piekary i Radia Silesia.

- Był w nim niemal od początku istnienia. Audycje „To i owo na sportowo”, „Sportowy weekend”, czy niezapomniane relacje z wydarzeń sportowych – właśnie wtedy można było usłyszeć żywiołowe opowieści o sporcie redaktora Ostera - wspomina Janusza Ostera Radio Piekary,

W ostatnim czasie dziennikarz zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł 12 stycznia w wieku 78 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 16 stycznia o godz. 11:00 w piekarskiej Bazylice.

Zmarł marek boroń

Może Cię zainteresować:

Zmarł Marek Boroń. Przez dziewięć lat był radnym Piekar Śląskich

Autor: Urszula Gołkowska

12/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon